Oyun yapımına nasıl başlarım ?

39004

Kilopat
Arkadaşlar Oyun yapmak için hangi yolları izlemeliyim ? Biraz kodlama bilgim var unity oyun motoru kullanıyorum oyun motoruna yeterince hakim olduğumu düşünüyorum ama nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum bana bir rehber olacak arkadaş varmı veya bir kaynak vamı nasıl başlayacağıma dair. Aslında birkaç mobil oyun yaptım ama ben işin çapını biraz genişletmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Sorumu yanıtsız bırakmazsanız sevinirim.

Bu iş tek başına olacak bir şey değil, bir ekibin olması lazım. Bununla ilgili şu kafa ayarını tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence dalga geçmek hiç hoş bir davranış değil @Ahmet Burak. Enesozel ben bu kafa ayarını izledim ve zaten bu iş için bir ekibim var. Oyun yapımının zorluğunu biliyorum biz zaten bir BF bir GTA yapmaya çalışmayacağız mobilden yürümeyi düşünüyoruz tecrübe edindikten sonra geniş bir proje altına gireceğiz ama bir rehberimiz yok nasıl büyük bir projeye girişeceğimizi bilmiyoruz bu yüzden bize bir rehber olacak arkadaş arıyoruz.

Garaj var mı sizin evde?
Dalga geçeceğinize Türk yazılımcılara destek olsaydınız belki bir seviyemiz olurdu bu sektörde.

Dalga geçmek için atmadım mesajı. Biraz neşelenelim diye söyledim. Ama kırıldıysan özür dilerim. Amacım dalga geçmek değildi.

Kodlama bilgi varmış, unity de biliyormuşsun, mobil oyunda yapmışsın. Daha ne istiyorsun ki? Yap güzel mobil bir oyun, kazan parayı grafiker falan bul(grafik bilmediğini varsayıyorum) Daha iyi grafiklerle daha iyi oyunlar yap. Sonuçta programlama da klavye hızın önemli(Yani o noktaya gelinceye kadar geliştir kendini, tek engel klavyen olsun).

Kodlama bilgi varmış, unity de biliyormuşsun, mobil oyunda yapmışsın. Daha ne istiyorsun ki? Yap güzel mobil bir oyun, kazan parayı grafiker falan bul(grafik bilmediğini varsayıyorum) Daha iyi grafiklerle daha iyi oyunlar yap. Sonuçta programlama da klavye hızın önemli(Yani o noktaya gelinceye kadar geliştir kendini, tek engel klavyen olsun).
Biz birazcık daha ufkumuzu genişletmek istiyoruz. Bu sebeple büyük projeler hakkında pek bilgimiz yok nasıl başlanır ne gibi şeyler yapılır bu işlemlerin sırası nedir bu gibi bilhiler almak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı