Oyun, yayın ve render için güncel 10.000 TL sistem önerisi

Bütçe
10.000TL

Skylandwave

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi güncel bir sisteme ihtiyacım var ki takılmadan oyun oynayıp yayın yapabileyim ve işim gereği Photoshop, Premier Pro ve Unity3D, Blender gibi uygulamaları sıklıkla kullanıyorum. Bunları kullanırken de takılmadan hızlı bir şekilde kullanabileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Kendim bazı araştırmalar yapıp fikirler edindim ancak akıl akıldan üstünden diyor ve sizin de fikirlerinizi duymak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ps: Bütçe için 10.000TL yazdım ama gerekirse 3-4K daha artırabilirim bu bütçeyi bunu da belirteyim.

Bu fiyata monitör dahil değil arkadaşlar ancak bu sisteme hangi monitör iyi giderdi önerilerinizi almak isterim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, başlıkta da belirttiğim gibi güncel bir sisteme ihtiyacım var ki takılmadan oyun oynayıp yayın yapabileyim ve işim gereği Photoshop, Premier Pro ve Unity3D, Blender gibi uygulamaları sıklıkla kullanıyorum. Bunları kullanırken de takılmadan hızlı bir şekilde kullanabileceğim bir sistem toplamak istiyorum. Kendim bazı araştırmalar yapıp fikirler edindim ancak akıl akıldan üstünden diyor ve sizin de fikirlerinizi duymak istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ps: Bütçe için 10.000TL yazdım ama gerekirse 3-4K daha artırabilirim bu bütçeyi bunu da belirteyim.

R7 3700X iyi gitmezmi be. Açıkçası Ryzen 7'den şaşma Ryzen 5 kesmez.

Bu kadar bilgi sahibi olmak için kaç tane YouTube videosu izledin çocuk adam? Neyse sana çok açıklama yapardım ama gerek duymuyorum.

Çok mütevazi olduğunuz için teşekkür ederim. Siz hangi işlemciyi düşünüyorsunuz? Ben orada render için en az 3700X seçilmesinden yanayım, ya sen?

Son düzenleyen: Moderatör:
5600X veya 5700X öneririm. İntel bilerek önermiyorum çünkü çoklu çekirdek yani render anlamında daha başarısız. 3060Ti ve 5700X çok güzel yakışacaklardır. 16GB veya 32GB DDR4 3600MHz veya 4000MHz öneririm. (Render için yüksek MHz RAM şart.)

Yeni konular

Geri
Yukarı