Oyun yazılımcılığı vs Web yazılımcılığı

Oyun yazılımcısı mı olmalıyım Web yazılımcısı mı?

• Oy verenlerin toplamı
    56
Web tasarım öğren demiştim. Oyun yapımı sana kısa vadede hızlı bir para kazandırmaz. Web tasarımı kısa bir sürede öğrenip ona buna site yaparken para kazanabilirsin Fiverr gibi yerlerden. İkisinde de yeterli derecede olduğum için benim fikrim bu yönde. Sonuç olarak sana kalmış. Oyun yaparken de sağlam bir bilgisayara ihtiyacın var. Web tasarımı telefonunda bile yapabilirsin. (Web editör uygulamalarıyla.)
HTML, CSS, JavaScript şu an temel olarak sana lazım olanlar.
Bunlarda oyun yapımından çok daha çabuk öğrenilir. Oyun yapımında sıkıntı şurada Asset (Obje gibi düşün bunu masa, sandalye, karakter, gökyüzü vb. Blender öğrenince bunları kendinde yapabiliyorsun.) Kullanmadan ilerlemen için çok şey öğrenmen lazım. Ben mesela Unity, Blender, C#, vb. Derken liste uzadıkça uzuyor. Asset kullanmakta pahalı. Tamam bedava Assetler var ama senin tatmin edici bir yere götürmezler. Lakin şuna da değinmeden geçemeyeceğim oyun yapmak çok daha keyifli benim için. 😂

Son düzenleme:
Web tasarım öğren demiştim. Oyun yapımı sana kısa vadede hızlı bir para kazandırmaz. Web tasarımı kısa bir sürede öğrenip ona buna site yaparken para kazanabilirsin Fiverr gibi yerlerden. İkisinde de yeterli derecede olduğum için benim fikrim bu yönde. Sonuç olarak sana kalmış. Oyun yaparken de sağlam bir bilgisayara ihtiyacın var. Web tasarımı telefonunda bile yapabilirsin. (Web editör uygulamalarıyla.)
Bunlarda oyun yapımından çok daha çabuk öğrenilir. Oyun yapımında sıkıntı şurada Asset (Obje gibi düşün bunu masa, sandalye, karakter, gökyüzü vb. Blender öğrenince bunları kendinde yapabiliyorsun.) Kullanmadan ilerlemen için çok şey öğrenmen lazım. Ben mesela Unity, Blender, C#, vb. Derken liste uzadıkça uzuyor. Asset kullanmakta pahalı. Tamam bedava Assetler var ama senin tatmin edici bir yere götürmezler. Lakin şuna da değinmeden geçemeyeceğim oyun yapmak çok daha keyifli benim için. 😂
Dostum oyun yapmaktan niye para kazanmayım? İthch io gibi yerlere yüklesem oynumu ve bir website yapsam oyundan da bir miktar kazanır mıyım? Kimse freelance çalışana çok fazla para vermez kişisel fikrimdir freelance işlerine baktım makale yazma felan.
Oyun motoru sadece bir araç onun bir önemi yok önemli olan ortaya çıkan sonucun kaliteli olması.
Godot aslında başlangıç dostu olarak popüler kendi forumu var ve genelde sorunları hemen çözüyor insanlar.
İleride iyi bir sistem alma şansın olursa Unity veya Unreal Engine kullanabilirsin.
Hocam oyun yapmaktan para kazanır mıyım daha çok zor mu? Web öğrensem freelance çalışıyorum diye iyi paralar çıkarır mıyım?

Hocam oyun yapmaktan para kazanır mıyım daha çok zor mu? Web öğrensem freelance çalışıyorum diye iyi paralar çıkarır mıyım?

Freelance çalışırsan senin için daha iyi insanlara oyun yaparsın para karşılığında.
Para kazanman şansa bağlı pahalı bir şey almak isteyen müşteride olabilir, az bütçelide gelebilir.

Destek amacıyla eklemek serbest hocam Steam için buradaki ismimi kullanabilirsin.
Soru sormak için ekleyeceğim. Discord var mı? Ya da Steam? Benim Steam ismim: Can
Hocam ben remote yani uzaktan çalışmak istiyorum freelance çalışmak riskli bir şirkete bağlı çalışmak istiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı