Oyuna girdikten bir süre sonra ekran siyah oluyor ve tepki vermiyor

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO
Ekran kartı
GT 430
Anakart
Asus P5KPLSE
İşlemci
Core 2 Quad Q9500
Eski bilgisayarim icin aciyorum konuyu. Oyuna girdikten birkac dakika sonra ekran karariyor siyah oluyor no signal diyor ve tepki vermiyor hiçbir şey mouse klavye dahil. Fisten cekilmedigi surece de kapanmiyor. Monitorle, VGA kablosuyla alakasi yok denedim onu soyleyeyim. Oyuna girmeden de yapiyor ama yapmadan onceki süresi daha uzun. Sicakliklar normal. Suruculerle bir problem yok. PSU eskidigi icin problem yaratiyor olabilir mi acaba?

PSU: ASUS Vento 350 watt.

Son düzenleme:
Fazla uzun degil. Yeni bilgisayari alali 1 ay gecti. O sureden beridir kullanmiyorum.

Hocam bende güç yetmediğinden dolayı oluyordu bu. Age of Empires 3 oynamak istediğimde eski kasa bir anda siyah ekran verip tepkisiz kalıyordu. Ssdece müzik sesi geliyordu. Driver diyeceğim ama güç yetmediği için de olabilir.

Hocam bende güç yetmediğinden dolayı oluyordu bu. Age of Empires 3 oynamak istediğimde eski kasa bir anda siyah ekran verip tepkisiz kalıyordu. Ssdece müzik sesi geliyordu. Driver diyeceğim ama güç yetmediği için de olabilir.

Bir de hangi oyunda bunu yaşıyorsunuz? Ben MSI Afterburner ile gücü azaltıp age of girince olay düzeliyordu. Oyundan oyuna da değişiyordu.

Evet, bende de birkac saniye ses geliyor ekran karardigi zaman, sonra kesiliyor tamamen. Ya bir de alakasi olur mu bilemem ama E7500 takiliydi, Q9500 olarak degistirdim zaman islemciyi ilk takisim oldugundan dolayi biraz sert takmistim pin yamulduysa ondan dolayi olabilir mi? Ama bu yasandiktan sonra bile duzgun calisiyordu.

Bir de hangi oyunda bunu yaşıyorsunuz? Ben MSI Afterburner ile gücü azaltıp age of girince olay düzeliyordu. Oyundan oyuna da değişiyordu.

Valorant. Ama sadece oyun degil bosta biraksam da oyle oluyor.
PSU bu. Markasi Vento. Modeli ATX 300 gibi bir şey sanirim.

20221218_141657.jpg

@turko35408

Hocam eski PSU'larda kondansatör şişmesi bu tip sorunlara yol açıyordu. Açıp bakmanız mümkün mü?

Bayagi eski, siser herhalde bu zamana kadar ama nasıl acacagim ve oradan sokmek geri takmak hiç daha once yapmadim. Peki baska suphelendiginiz bir şey var mi? Pin ile alakali bir şey de yazdim.

Bayagi eski, siser herhalde bu zamana kadar ama nasıl acacagim ve oradan sokmek geri takmak hiç daha once yapmadim. Peki baska suphelendiginiz bir şey var mi? Pin ile alakali bir şey de yazdim.
Pinlere direkt müdahale etmediyseniz pek bir şey olmaz hocam. Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere baktığınızda CPU ismi doğru görünüyor mu?

PSU: ASUS Vento 350 watt.
Bu PSU zamanında bende de vardı. Kondansatör kalitesi kötü. Bakmakta fayda var.

@408157 Anakarttan görüntü alıp bir süre denediniz mi?

Son düzenleme:
Pinlere direkt müdahale etmediyseniz pek bir şey olmaz hocam. Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere baktığınızda CPU ismi doğru görünüyor mu?

Evet.

@408157 anakarttan görüntü alıp bir süre denediniz mi?

Ekran kartini cikartip denesem direkt? Zaten ekran karti olmadan gene calisiyordu bu bilgisayar.

Buradan bakarak bir şey diyebilmeniz mumkun mu? Tozlanmis bir de.

IMG_20230519_113036.jpg

Son düzenleme:
Oradan bakınca belli olmaz hocam. Onu arkasından 4 vida ile alıp üst kapağını açmanız gerekir.

Ekran kartini cikartip denesem direkt? Zaten ekran karti olmadan gene calisiyordu bu bilgisayar.
Bir süre test edin ekran kartsız. Sorun olmazsa ekran kartına yöneliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı