i5 4690K bilgisayar oyuna girdikten bir süre sonra siyah ekranda kalıyor

EminErtknnn

Centipat
RAM
Hyperx beast 4x2 ram
SSD veya HDD modeli
Vaseky 240gb ssd wd black 500gb harddisk
Ekran kartı
Asus r7 265
Anakart
Gigabyte z97x gaming 5
İşlemci
İ5 4690k
Merhaba arkadaşlar,
Dün akşam Gigabyte Z97X Gaming 5 anakart ve i5 4690K işlemci aldım ancak bugün test etme şansım oldu ve oyuna girmeden önce bir sorun yok gayet güzel sorunsuz bir şekilde giriyor ancak bir süre sonra siyah ekran oluyor ve görüntü gidiyor monitörde de HDMI yazısı çıkıyor sorun ne olabilir?

Az önce Cinebench R23 de denedim onda herhangi bir reset veya kapanma olmadı ardından OCCT de test yapayım dedim onda CPU crashed dedi ve testi 2-3sn geçmeden durdurdu.
OCCT bug dolu bir yazılım ben kullanmıyorum. Cinebenchte hata verdiyse sıkıntı var demektir. İmkanın varsa anakartı değiştir derim.

OCCT bug dolu bir yazılım ben kullanmıyorum. Cinebench'te hata verdiyse sıkıntı var demektir. İmkanın varsa anakartı değiştir derim.

Cinebench'te hata vermedi hocam başarıyla tamamladı, anakartı zaten dün aldım satıcı ile konuştum kardeşim ben şu an hastanedeyim hastaneden çıktığım gibi görüşelim dedi. Umarım döner.

5dakikalık Prime95 de işlemci en fazla 71derece gördü 10dakikalık FurMark'ta ekran kartı ise en fazla 73derece gördü.

Vallahi garip bu işkence testlerinden geçip de diğer türlü sıkıntı vermesi, yazılımsal bir sorun mu var acaba çünkü bu testler donanımlarda bir hata olsa belli ederdi

Vallahi garip bu işkence testlerinden geçip de diğer türlü sıkıntı vermesi, yazılımsal bir sorun mu var acaba çünkü bu testler donanımlarda bir hata olsa belli ederdi.

Hocam 2testide aynı anda çalıştırmadım ayrı ayrı çalıştırdım ve satıcıyla konuştum satıcı hem RAM'leri 1ve3.slota takmamı ekran kartını da 2.ekran kartı slotuna takmamı söyledi ek olarak bende RAM'lerdeki XMP profilini de kapadım sonuç bu şu an bunları yapınca kapanmadı oyunda biraz ilginç açıkçası.

Geri
Yukarı