Oyuna girdikten bir süre sonra ekran siyah oluyor ve tepki vermiyor

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 870 EVO
Ekran kartı
GT 430
Anakart
Asus P5KPLSE
İşlemci
Core 2 Quad Q9500
Eski bilgisayarim icin aciyorum konuyu. Oyuna girdikten birkac dakika sonra ekran karariyor siyah oluyor no signal diyor ve tepki vermiyor hiçbir şey mouse klavye dahil. Fisten cekilmedigi surece de kapanmiyor. Monitorle, VGA kablosuyla alakasi yok denedim onu soyleyeyim. Oyuna girmeden de yapiyor ama yapmadan onceki süresi daha uzun. Sicakliklar normal. Suruculerle bir problem yok. PSU eskidigi icin problem yaratiyor olabilir mi acaba?

PSU: ASUS Vento 350 watt.

Son düzenleme:
PSU voltajları dengesizse tuhaf şeyler yapması normal. :)

Yeni sistemdeki PSU ile denenebilir amabilirim siz bunu yapmazsınız. :)

Yok hocam yeni bilgisayari ellemeye korkarim. Eski bilgisayar ve zaten bozuk diye yapiyorum. Vidayla onu oradan cikartip icini acarim sonra fotografi atarim.

Atmayın hocam. Bir bilgisayarcıya satın gitsin. Parçalarını değerlendirir.

Tamamdır hocam.

Eger sorunun PSU oldugunu kesin olarak anlarsak bilgisarciya veririm yeni PSU taksin ya da belki kendim alip takarim. Ekran kartinin fani calismamasindan bozuk oldugunu cikartmali miyiz?

Eger sorunun PSU oldugunu kesin olarak anlarsak bilgisarciya veririm yeni PSU taksin ya da belki kendim alip takarim. Ekran kartinin fani calismamasindan bozuk oldugunu cikartmali miyiz?

Hocam PSU arızalıysa doğal olarak ekran kartını da etkiler. Önce onu çözelim. Ola ki PSU arızalıysa ve yenilerseniz sistemi ilk önce ekran kartsız deneyin.

Hocam PSU arızalıysa doğal olarak ekran kartını da etkiler. Önce onu çözelim. Ola ki PSU arızalıysa ve yenilerseniz sistemi ilk önce ekran kartsız deneyin.

Ekran kartini mi tam takamiyorum acaba? Takarken ses geliyor ama tam oturuyor. Ekran kartsiz gene acilmadigindan sorun baska bir şey. PSU degilse bu sefer neden olabilir?

Ekran kartini mi tam takamiyorum acaba? Takarken ses geliyor ama tam oturuyor. Ekran kartsiz gene acilmadigindan sorun baska bir şey. PSU degilse bu sefer neden olabilir?

Anakartta da sorun olabilir. Bazen BIOS sıfırlamakta işe yarayabiliyor. BIOS pilini söküp 15 dakika kadar bekleyin. Tekrar takıp deneyin.

Geri
Yukarı