Oyuna girdikten bir süre sonra siyah ekran

ShishiSonson95

Hectopat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 Evo Plus
Ekran kartı
RX590+
Anakart
B450M Bazooka v2
İşlemci
Ryzen 5 2600X
Merhaba. 1 haftadır böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Oyuna girmezsem hiç sıkıntı yaşamıyorum. Sanırsam düşük seviyeli oyunlarda da sıkıntı yaşamıyorum. Girdiğim zaman ise bazen 30dk bazen 3 bazen 5 saat sonra 2 monitörümdeki görüntü sanki kablosu çıkmış gibi gidiyor. Siyah ekrana geçiyor. Klavye mousedaki RGB'ler de sönüyor. Kulaklıktan ses kesiliyor ve gelmiyor. Donuyor herhalde. Sanırsam PC'yi kapatıyor ama kasada çalışır vaziyette. Reset atmadan ekran gelmiyor. Yardımcı olabilir misiniz?

Şu an deneyebildiğim kapanan oyunlar One piece Odyssey ve Counter-Strike 2.
BIOS güncel.
İşlemci macunu yeniledim.
Bilgisayar temiz.
Driverlar güncel.
Windows 11 kullanıyorum.
PSU 650W.

Bu sistem masaüstü.

Tamam aga masaüstüde, bende monitörle beraber kullanıyorum görüntü gittiği zaman bazen git gel yapıyor müdahale edilmiyor kapatıp yeniden açınca düzeliyor klavye mouse ışığı gidiyor kulaklığa garip sesler geliyor veya gelmiyor, masaüstünde gezerken sıkıntı olmuyor oyunlarda yaşıyorum sadece. Masaüstü ama sorun aynı olabilir.

Muhtemelen benimle aynı sorunu yaşıyorsun, önce güç kablolarının ve kartının tam takılı olduğundan emin ol. Kartının sıcaklık değerlerini kontrol etmişsindir herhalde diye düşünüyorum.

Bugüne kadar bu sorunu yaşayan insanların sorununu nasıl çözdüğüne dair aşağıya iki link bırakacağım. Bu linklerdeki çözümleri uygulamanı tavsiye ederim. Sorunum tam çözüldü mü emin değilim fakat en azından iki gündür siyah ekran almıyorum.

Tamam işte Sapphire RX590+için Termal pad yenilemesi yapılmazsa bu sorunlar devam eder.
Çünkü parçaların hepsini sıfır aldığını belirttin zamanında.
Tek başına yapabilir miyim bilmiyorum.
Ya reis sen önce bir aç kasayı tak çıkar temizle tak yine aynı sorun olursa yolla servise.
Kasa temiz tak çıkar yaptım. Belirttim zaten.
Muhtemelen benimle aynı sorunu yaşıyorsun, önce güç kablolarının ve kartının tam takılı olduğundan emin ol. Kartının sıcaklık değerlerini kontrol etmişsindir herhalde diye düşünüyorum.

Bugüne kadar bu sorunu yaşayan insanların sorununu nasıl çözdüğüne dair aşağıya iki link bırakacağım. Bu linklerdeki çözümleri uygulamanı tavsiye ederim. Sorunum tam çözüldü mü emin değilim fakat en azından iki gündür siyah ekran almıyorum.

Teşekkürler. Sıcaklık değerleri normal geldi. İşlemci macunu yeni değiştirdim sayılır 1 hafta oldu. Ekran kartını açar mıyım bilemiyorum şuan için. Bu konulardakileri deneyeceğim.

Wattman hatasını denedim DDU ile ekran kartını kaldırıp WHQL ile kurdum . Ekran kartı program üzerinde varsayılan ayarlarda . Biostan PCI E1 Gen Switchi yaptım. Ama 1 saat cs2 oynadım ve yine siyah ekran oldu.

Son düzenleme:
Tek başına yapabilir miyim bilmiyorum.

Kasa temiz tak çıkar yaptım. Belirttim zaten.

Teşekkürler. Sıcaklık değerleri normal geldi. İşlemci macunu yeni değiştirdim sayılır 1 hafta oldu. Ekran kartını açar mıyım bilemiyorum şu an için. Bu konulardakileri deneyeceğim.

WattMan hatasını denedim DDU ile ekran kartını kaldırıp WHQL ile kurdum. Ekran kartı program üzerinde varsayılan ayarlarda. BIOS'tan PCI E1 gen Switch'i yaptım. Ama 1 saat CS2 oynadım ve yine siyah ekran oldu.

Görüntü gititğinde kasadan farklı ses duyuyor musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı