Oyuna girince kasadan ses geliyor

coolfurky

Centipat
Arkadaşlar oyuna girince kasanın içinden coil whine tarzı ses geliyor fakat Alt Tab yapıp masaüstüne aldığım gibi ses kesiliyor Alt Tab yapıp yine oyuna geçiyorum yeniden ses gelmeye başlıyor. Sisteme Full yük stres testi yaptım bu sesle karşılaşmadım, fanları son hız döndürdüm yine bu ses yoktu sadece oyuna girdiğimde gelen bir ses oyundayken Alt Tab atıp masaüstüne geçince de kesiliyor çok ilginç bir durum sizce ses nereden geliyor? Depolama birimi olarak HDD yok M.2 SSD var sadece.

Fan hızlanınca bir kabloya sürtüyordur kasa kapalı oldundan net göremezsin onu kamera falan koy içine kapat bir kontrol et.

Fan hızlanınca bir kabloya sürtüyordur kasa kapalı oldundan net göremezsin onu kamera falan koy içine kapat bir kontrol et.

Boştayken fanları son hızda defalarca döndürdüm fanlarla kaynaklı bir problem değil.

Alt Tab yaptığın gibi kesiliyor ve geliyorsa coil whine, aynısı bende de oluyor.

Aynen hocam oyundayken ses geliyor Alt Tab attığım gibi ses gidiyor oyuna geçince yine aynı ses sorun ekran kartı coil whine mıdır?

Boştayken fanları son hızda defalarca döndürdüm fanlarla kaynaklı bir problem değil.

Aynen hocam oyundayken ses geliyor Alt Tab attığım gibi ses gidiyor oyuna geçince yine aynı ses sorun ekran kartı coil whine mıdır?
Evet, GPU kullanımı yüksek olunca oluyor doğal olarak. Bende de böyle.

Evet, GPU kullanımı yüksek olunca oluyor doğal olarak. Bende de böyle.

Hocam işte şurda aklıma soru işareti takılıyor. Çok kez GPU full yük stres testi yaptım bu ses çıkmadı sadece oyuna girince çıktı.

PSU kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Aynen olabilir gpu yukarıda dediğim gibi full yükte o bahsettiğim ses çıkmıyor. PSU olasılığı da var eğer ki sorun PSU ise herhangi bi arıza var mıdır yoksa sadece coil whine mı?

Senin sorununun aynısı benim eski güç kaynağımda vardı. Alt taba bile gerek kalmıyordu. Oyunda esc'ye basınca bile ses gidiyordu. Oyuna devam ettiğim an motor sesi gibi bir ses ve coil whine sesi geliyordu. Çok rahatsız ediciydi. Değişim istedim ve değişim yapıldı. Sendeki sesin seviyesini bilmiyorum ama çekilecek gibi değilse birşeyler yapmalısın.

Hocam teşekkürler motor sesine benzer bir şey yok rahatsız edici de değil umarım arıza belirtisi değil sadece sesten ibaret bir şeydir. Anlam veremediğim şey sadece oyunda bunu yapması güç tüketimi artıyor vs. diyoruz ama sistemin tamamına Full stres testi yaptım onda da güç tüketimi yüksek olmuyor mu o sırada yapmayıp sadece oyunda yapması cidden çok şaşırtıcı Alt Tab atınca sesin gitmesi apayrı bir şey.

Geri
Yukarı