Oyuna girince ses cihazlarında cızırtı oluyor

Gigabyte teknik servisi ile görüştüm az önce. Topraklama hattından vs de olabileceğini söyledi ama deneme şansım yok. Açıkçası bana mantıklı gelmedi o zaman neden oyuna girince oluyor diyince aynı şeyleri yinelemeye başladı bilemeyiz vs gibisinden. Sizce ne yapmalıyım? Anakartta gerçekten problem yoksa 21 iş günü bekletecekler yok yere 1 1 buçuk ay bilgisayarsız kalacağım. Şehir dışında okuduğumdan dolayı başka evde deneme şansım yok.
Topraklamadan dolayı olabilir. Hoparlör adaptöründen ya da prizden topraklamayı iptal edip deneyebilirsin. Kesin çözüm ses kartı yazmıştım önceden.

Topraklamadan dolayı olabilir. Hoparlör adaptöründen ya da prizden topraklamayı iptal edip deneyebilirsin. Kesin çözüm ses kartı yazmıştım önceden.
Evet yazmıştınız, ben de ses kartıyla kullanıyorum şuan için. Fakat anakartta problem varsa bilgisayara ihtiyacım olmadığı bir dönemde garantiye göndermeyi düşünüyorum. Dediğiniz şeyler benim elektrik bilgimi aştığı için sanırım yapacak birşey kalmıyor. :(

Evet yazmıştınız, ben de ses kartıyla kullanıyorum şuan için. Fakat anakartta problem varsa bilgisayara ihtiyacım olmadığı bir dönemde garantiye göndermeyi düşünüyorum. Dediğiniz şeyler benim elektrik bilgimi aştığı için sanırım yapacak birşey kalmıyor. :(
Hocam hortlatmış olacağım ama sorunu çözebildiniz mi?
Çözdüyseniz nasıl çözdünüz anlatabiklir misiniz?

Bilgisayarı sattım. :) Alan kişi bir problem olmadığını söyledi. Evin toprak hattından kaynaklanıyor yüksek ihtimalle.

Dediğiniz gibi toprak hattından olabilir hocam. Bende de bu sorun mevcut. Oyuna girince yüke bindiğinde hoparlörden cızırtı geliyor bende USB ses kartı alacağım ses kartından çözülüyor sanırım.

Geri
Yukarı