Oyuna Para Vermek Ne Kadar Mantıklı?

Merak etmeyin oyun firmaları Türkiye'deki korsancılar yüzünden batmıyor.

Ama salt taraftaki başlıklar doğru. "Oyunlar neden 450" değilde, "bizim gelirimiz neden bu kadar düşük" diye sormalı.
Cevabı da belli.
Durmak yok, yola devam.

Ben online olmayan oyunlara para vermeyi pek mantıklı bulmuyorum. (Yüksek meblalardan bahsediyorum) Steam'den aldığım bir kaç oyun var. GTA 5, CS:GO gibi o zamanlar elimde para vardı yatırdım. Mesela FİFA 19'a 450TL vermek ne kadar mantıklı? Neden asgari ücretin 1/4'ünü oyuna yatırıyım? Biliyorum emek var ama saçma yani bir oyuna 100TL vermek bana göre saçma. Sizin fikirlerinizi bekliyorum.
Madem bunları yazdın gel sana cevap vereyim.
Onca çalışan emek veren insanın (ki gerçekten kolay bir iş değil bunu yapmak) hakkını yiyorsun. Bu normal bir şey mi sence?

Hadi diyeceksin e çok pahalı? E oynama arkadaşım sen de paran yetmiyorsa.
Bekle 1-2 sene indirime girmesini, 100 liralık oyun 15 liraya, 7 liraya düşüyor.
Steam kütüphanemde 100 küsür oyun var şuan, hepsini toplasan 400 liraya almışımdır. Hepsi de birbirinden mükemmel oyunlar.
Misal Witcher 3 gibi muazzam bir başyapıta 30 lira para değil ki indirimde olmadığı hali bile hayli hayli hak ediyor. Diğer tüm oyunlar için de geçerli bu durum ki Steam 2 saati ve 15 günü aşmazsan koşulsuz iade alan bir platform.
1-2 sene beklemem diyorsan da arkadaşınla ya da arkadaşlarınla aç bi ortak Steam hesabı, herkes bilgisayarına o oyunları yüklesin. Singleplayerları hepiniz oynayabilirsiniz böylelikle. Steamın aile hesabı diye bir uygulaması da var. Ordan da tüm bilgisayarları giriş yaptırırsınız olur biter.
Tekrar söylüyorum senin 300-400 lira dediğin oyunlar ilk çıktığı fiyatları bunların. God of War 4 bile şuan 120 lira daha dün gördüm. İlk çıktığında oynayacaksın diye bir şart mı var?
Hak yeme, yiyorsan da hakkın yendiğinde sesini çıkartmayacaksın. Hadi eyv.
Doğru ama bu ülkede her şeye para veriliyor.Hemde fazlasıyla paran varsa ver ama benim gibi yoksa yapacak bir şey yok.Poşetten bile para almak nedir ya cidden artık parası olana ülke güzel oluyor.Aksi takdirde çürüyorsunuz
Poşetten neden para alındığını bir zahmet araştırıver arkadaşım.

Her oyunu almak zorunda değilsiniz, ama steam'de fiyatına oha dediğiniz oyunlar ciddi indirimler ile çok ucuzlayabiliyor. Belki o zamanda alabilirsiniz, benden size tavsiye steam indirimleri takip edin.

Ben online olmayan oyunlara para vermeyi pek mantıklı bulmuyorum. (Yüksek meblalardan bahsediyorum) Steam'den aldığım bir kaç oyun var. GTA 5, CS:GO gibi o zamanlar elimde para vardı yatırdım. Mesela FİFA 19'a 450TL vermek ne kadar mantıklı? Neden asgari ücretin 1/4'ünü oyuna yatırıyım? Biliyorum emek var ama saçma yani bir oyuna 100TL vermek bana göre saçma. Sizin fikirlerinizi bekliyorum.

Her oyunu çıktığı gün oynamak zorunda değilsiniz zamanla zaten fiyatları düşer ve indirim zamanlarında alırsınız. İlla FIFA yi beklemeden oynamak istiyorum diyorsan Origin in Acces Primer sistemi var aylık 15 yada yıllık 100€ ya BF5 dahil tüm EA oyunlarını oynayabilirsin. Bu tür şeyleri takip ettiğinde hem korsana bulaşmazsın hemde birçok oyunu fazla para vermeden oynarsiniz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı