Oyuna Para Vermek Ne Kadar Mantıklı?

Ben online olmayan oyunlara para vermeyi pek mantıklı bulmuyorum. (Yüksek meblalardan bahsediyorum) Steam'den aldığım bir kaç oyun var. GTA 5, CS:GO gibi o zamanlar elimde para vardı yatırdım. Mesela FİFA 19'a 450TL vermek ne kadar mantıklı? Neden asgari ücretin 1/4'ünü oyuna yatırıyım? Biliyorum emek var ama saçma yani bir oyuna 100TL vermek bana göre saçma. Sizin fikirlerinizi bekliyorum.
Ben FIFA 19 ön sipariş verdim. Tabii maaşa bağlı ama korsan alıp 1 senelik emeği çöpe mi atsaydım?

Emeklere saygı için mantıklı. Oyunu yapanlara hakkını vermek için mantıklı. Düşün sen güzel bir oyun yapıyorsun ve kötü niyetliler bu oyunu içindeki dosyanın birkaçını kendi dosyaları ile değiştirip bir güzel link koyup başkalarına veriyor. Ve sen geceni gündüzüne kattığın oyunu milletin elinde korsan olarak görüyorsun. İlk tepkin ne olurdu?

Demekki maaşın iyiymiş benim değil diyelim oynamıyım mı?
Eğer hak yiyeceksen oynama! Milletin hakkına girip 'Benim maaşım kötü ben oyun oynamayım mı?' deyip 1 senelik emeği ya da daha fazla seneler boyu harcanan emeği çöpe atmak sana göre mantıklı mı? Ben aldım FIFA 19'u crack çıksa ve sen onu indirsen benim paramın hakkı nerede? Birazcık empati yapsan zaten anlarsın durumu. Ayrıca çıktığı anda alacaksın diye bir şey yok.
Crack çıkmasını bende desteklerim ama kullanılmasını desteklemem çünkü crack çıkınca abartı oyun fiyatları düşüyor.
Düşünsene 1 sene ya da daha fazla günler uğraşıp oyun yapıyorsun kötü niyetli birisi gelip crack yapıp bedavaya oyunu oynuyor. Hiç mi düşünmüyorsunuz karşı tarafı?

Yeni oyunların çıkmasını istiyorsak destek olmak amacıyla satın almalıyız ama bir oyuna o kadar fazla parayı asla vermem.

Demekki maaşın iyiymiş benim değil diyelim oynamıyım mı?
Ben 17 yaşında bir öğrenciyim ne aylık belirli bir maaşım var ne de bir yerden gelirim sadece ailemin bana verdiği harçlıklarla oyun alabiliyorum şuan bir sürü oyuna sahibim bunlara nasıl sahip oldum o zaman ben ? İndirimleri,bundle paketlerini, farklı kaynakları takip edersen emin ol sende istediğin oyunu alabilirsin insanlar senin 2 saatlik oyun zevkin için aylarını veriyor emek hırsızlığı yapmayın.

Almamak da bir seçenek? Bir oyuna o kadar fazla para vermem derken bu korsan indireceğim anlamına mı geliyor?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı