Oyuna Para Vermek Ne Kadar Mantıklı?

Aylık 400TL vermek yerine yine oyunları oynayıp o 400TL yi başka bir şeylere harcama daha mantıklı geliyor.
Her türlü, kişiden kişiye değişir. Kendi düşüncendir, saygı duymak zorundayız. 400 TL'lik oyunu korsan indirince güncellemelerini alamazsın ki o fiyatta oyun yeni oyundur. Ayrıca 400 TL verilen bir oyunla 1 ay saatlerce vakit geçirebilirsin. 400 TL ile 1 ay ne kadar eğlenebilirsin bilmiyorum. Ülkemizde asgari ücretin böyle olmasından dolayı bize 400 TL çok yüksek gelmesi normal. Adamlarda günlük çalışma ücreti ortalama 32 dolar olduğu için onlarda normal ama durum bizde malesef böyle. Ama sonuç olarak kendi fikrin kendi sorumluluğun... İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaliteli ve rahat bir oyun deneyimi istiyorsanız oyuna para vermek zorundasınız. Bir kere alın sonsuza kadar kullanın. Oyun içi para yatırmanızı tavsiye etmiyorum. CS:GO skinler vs. almayın. Hepsi para tuzağı. Saçmalık ayrıca.
Doğru ama bu ülkede her şeye para veriliyor.Hemde fazlasıyla paran varsa ver ama benim gibi yoksa yapacak bir şey yok.Poşetten bile para almak nedir ya cidden artık parası olana ülke güzel oluyor.Aksi takdirde çürüyorsunuz

Sen eğer gidip o oyunu satın almaz isen fiyatı böyle artar! Bak Witcher 3'e! Deli gibi sattı oyun. Aynı seviyedeki diğer AAA oyunların yarı fiyatından daha aza satılıyor. Sen eğer o oyuna para vermez isen adamlar da senin için adım atmazlar!

Elinde sonunda oyuna indirim gelir. Biraz rahatlarsınız. 400TL bile olsa korsandan kaçınmanızı isterim.
Doğru steamde yaz kış indirim var.Gta5 70 tl civarındaydı.İşte böyle indirimde almak lazım. Ama nabalım bu ülkede para elden gidiyeah.Hemde çok hızlı bu konularda haklısınız bu kadar parada verilmez ama indirimde alınırsa iyi olur.Her zaman korsana güvenilmez her ne kadar bende korsan yapsamda güvenilmez ben de babam izin vermiyor oyuna para vermeme ondan yoksa bencede verilmeli

Bence oyun oynamaktan zevk alıyorsan fiyat senin için sadece rakamdan ibaret oluyor.Fakat bütçeni zorlamayacak bir şekilde oyun almak en mantıklısı.Bunu da indirimleri takip ederek yapabilirsin.

Bilgisayara, telefona, bineceğin arabaya para vermek ne kadar mantıklıysa o kadar mantıklı. Sen telefonu, bilgisayarı dükkanlarda eline alıp kurcalıyorsun, galeride arabaları inceliyorsun sonra almaya karar veriyorsun. Oyunlarında demoları var. Demoları oynarsın beğenirsen parası neyse verir alırsın. Oyunu korsan kullanmak, dükkandaki bilgisayarı telefonu, galerideki arabayı çalmaktan farksızdır. Dijital ortamda olsa emek hırsızlığıdır korsan kullanımın diğer adı. Son olarak korsana hayır.

Son düzenleme:
Niye garip olsun? Eglenmek icin para harcamak kadar dogal bir sey yok. Tabi CS GO'da skinlere 1000-2000 lira yatirmakta mantikli degil. Ben 15 liralik envanterimle mutluyum. Eger bir oyunun icerigine para verdigimde o icerik bana oyunda bir farklilik sunuyorsa (Dead by Daylight'da ki DLC'ler gibi) ben ona para veririm. Ama eger o icerik bana sadece gorunus ya da oyun ici para sagliyacaksa (CS GO'da ki skinler gibi) almam. Para israfidir.

Niye garip olsun? Eglenmek icin para harcamak kadar dogal bir sey yok. Tabi CS GO'da skinlere 1000-2000 lira yatirmakta mantikli degil. Ben 15 liralik envanterimle mutluyum. Eger bir oyunun icerigine para verdigimde o icerik bana oyunda bir farklilik sunuyorsa (Dead by Daylight'da ki DLC'ler gibi) ben ona para veririm. Ama eger o icerik bana sadece gorunus ya da oyun ici para sagliyacaksa (CS GO'da ki skinler gibi) almam. Para israfidir.
Dediğine katılıyorum fakat skin konusuna tam anlamıyla katılmıyorum bir süre sonra insan sıkılıyor görsel zevk de önemli tabiki 500 600 tl gibi uçuk rakamları vermem ama lol , csgo gibi oyunlara max 50 tl veririm skin için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı