Oyuna para yatırmak günah mıdır?

Günah değil ama gel de önceki nesile anlat. Yok efendim kumarmış da günahmış da...

Kumar denilen oyunlar dışında bahsediyoruz biz paralı oyunlar gazino gibi yerlerdekiler evet günah, buradaki oyun dediğimiz bizlerin oynadığı PC oyunları anlamında.

Ofansif bir yorum mu olur bilmiyorum ama yine de içimde kalanı söylemeliyim düşünce özgürlüğüne inanıyorum, mute yemem bundan sanırım konuya mizahi bir bakış açısından yaklaşalım. İnandığın dine göre şimdi diyelim ki ahirettesin, İslama göre bildiğim kadarıyla günahlarını ve sevaplarını Kiramen Katibin melekleri ortaya çıkaracak ve ağır basan tarafa göre cennet veya cehenneme gideceksin. Başka günahkar ve kötü insanların günahları, taciz, adam öldürme, adam kaçırma, hırsızlık ve benzeri şeyler olduğu için "sonsuz" azap çekmek üzere cehenneme uğurlanıyor. Ardından sen geliyorsun, her şeyin düzgün ama oradan notlara bakan bir melek gelip diyor ki; "Abi bu adam oyunlara para yatırıyormuş!" dedi. Ve seni hemen cehenneme attılar. Mantıklı mı? Bence de değil. Bu kadar dinlerin baskısı altında ve korkusu altında olmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı