Oyuna para yatırmak günah mıdır?

Haydii, bir günah diyor diğer değil diyor ne yapacağım.
Hocam afedersiniz ama biz inandığınız kitabın peygamberi olmadığımız için gidip soramıyoruz tanrının kendisine, zaten dini karmaşalar da bu yüzden çıkıyor. Siz kendi kalbinizin sesini dinleyin amacınız kötü falan değilse yapın istediğinizi.

Öncelikle oyunları lisanlı satın alman gerekir crack olarak kurman kesinlikle günahtır.
Yani lisans için para vermelisin.
Ancak para yatırma mevzusu oyunlarda hızlı bir şekilde ilerlemek ve çeşitli skinler ile görünümler için para yatırmaya gelince buna direk günah diyemeyiz.

Tamam oyun oynamak günahtır demiyorum ama yerine göre günahtır.
Örneğin akşam ezanı okundu
sen oynamaya devam ettin 2-3 saat sonra ne oldu yatsı okundu akşam namazı kazaya kaldı ve haddini aştın bu caiz (doğru) değildir.

Not: Oyunlar malayani bir şeydir (yani boş işdir). Oyun oynayacağın zamanı oku maya adarsan senin için daha faydalı olucaktır.

Öncelikle oyunları lisanlı satın alman gerekir crack olarak kurman kesinlikle günahtır.
Yani lisans için para vermelisin.
Ancak para yatırma mevzusu oyunlarda hızlı bir şekilde ilerlemek ve çeşitli skinler ile görünümler için para yatırmaya gelince buna direk günah diyemeyiz.

Tamam oyun oynamak günahtır demiyorum ama yerine göre günahtır.
Örneğin akşam ezanı okundu.
Sen oynamaya devam ettin 2-3 saat sonra ne oldu yatsı okundu akşam namazı kazaya kaldı ve haddini aştın bu caiz (doğru) değildir.

not: oyunlar malayani bir şeydir (yani boş işdir). Oyun oynayacağın zamanı oku maya adarsan senin için daha faydalı olacaktır.

Kardeşim crack oyun kurmak günah dedin ancak benim bilgisayarımın RAM'i 1GB.
Şimdi ben Steam'dan indirdiğimde bir oyunu aaçılmayacak kötü duruma getiriyor mecbur crackli oyun indiriyorum bu günah mı?

PC oyunlarında kumar gibi para ile kumar gibi oyun oynarsan o da kumar olur tabii ama parasını verip aldığın oyun içeriğinde sana çevirtip edip bir şeyler açtırıyor ve oyun ilerlemesi sağlanıyorsa orada sen kumar oynamış olmazsın.

Kardeşim crack oyun kurmak günah dedin ancak benim bilgisayarımın RAM'i 1GB.
Şimdi ben Steam'dan indirdiğimde bir oyunu aaçılmayacak kötü duruma getiriyor mecbur crackli oyun indiriyorum bu günah mı?
Crack indirip deneyin, çalıştıysa satın alın. Öteki türlüsü kul hakkı oluyor, İslam dininde kul hakkına girmenin affı yoktur.

Geri
Yukarı