Oyuncu laptopu vs normal laptop

Araştırmacı0

Centipat
Daha fazla  
Ben yakında dizüstü bilgisayar(laptop) almayı planlıyorum ama normal laptop mu oyuncu laptopu mu karar veremedim. Aslında benim için oyuncu laptopu daha uygun ama 5 yıl götürür mü bilemedim. Herkes normal laptopun 10 yıla yakın bir süre götürdüğünü belirtiyor ancak oyun bilgisayarı 3 4 yılmış. Laptop da yapacaklarım; genellikle oyun oynamak(ağır oyunlar*) ve Instagram içeriği için biraz montaj vb. yapmak. Pil ömrü ve genel uzun ömürlülük beni oyuncu laptopundan uzaklaştırıyor. Sizce hangisini almalıyım? Bir de oyuncu laptopu kaç yıl götürür ve bataryası günlük kullanımda nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal laptopların uzun süre kullanılmasının sebebi yorulmaması. Google dışında bir yere girmezseniz eskimez haliyle. Normal laptop aldığınızda ağır oyunları oynayamazsınız zaten Gaming almanız lazım ki soğutabilesiniz. Gaming laptopların genel anlamda pil süreleri daha az ki zaten oyun oynarken fişe takılı oynamanız lazım tam performansı için. Oyun anlamında hiçbir laptop sizi zaten 10 yıl götüremez. 4-5 yıl oyun oynarsınız çok üst düzey grafik olmasa bile ki zaten masaüstü toplasanız bile 4-5 sene onda bile Ultra oynayamazsınız 5 sene sonra.

Normal laptopların uzun süre kullanılmasının sebebi yorulmaması. Google dışında bir yere girmezseniz eskimez haliyle. Normal laptop aldığınızda ağır oyunları oynayamazsınız zaten Gaming almanız lazım ki soğutabilesiniz. Gaming laptopların genel anlamda pil süreleri daha az ki zaten oyun oynarken fişe takılı oynamanız lazım tam performansı için. Oyun anlamında hiçbir laptop sizi zaten 10 yıl götüremez. 4-5 yıl oyun oynarsınız çok üst düzey grafik olmasa bile ki zaten masaüstü toplasanız bile 4-5 sene onda bile Ultra oynayamazsınız 5 sene sonra.
Peki pili günlük kaç saat götürür?(ortalama)

Oyun oynamak(ağır oyunlar*) ve Instagram içeriği için biraz montaj vb. yapmak.

Bunlar için bir Gaming laptop daha mantıklı olacaktır, eğer batarya kapasitesi yüksek bir Gaming laptop tercih edersen Ultrabook'lardan vs bile daha iyi süre alabilirsin, tamamen bütçeye bağlı bunlar.

Geri
Yukarı