Oyuncu laptopu yerine normal laptop mu alınmalı?

Arkadaşlar yakında laptop alacağım ve kararsız kaldım. Gaming almayı düşünüyorum ama ne yazik ki bir süre sonra tasarımsal sıkıntılar yaşayacağımı düşünüyorum fan sesi vb. ama bir de batarya var oyuncu laptopunda batarya 2-3 saat falan bana uzun ömür lazım. Hangisini seçmeliyim.
Gaming laptopların bataryalarını oyun dışı optimize edebilirsin bu sayede (sadece internette takılma, video izleme) gibi işlerde 5-6 saati görücektir. Ama benim için sıkıntı diyorsan Rog Zephyrus model laptoplara da bakabilirsiniz. Çok şık tasarımları var ve bataryalarının normal bir iş laptopundan hiçbir farkı yok.

Oyuncu dizüstülerin hemen hemen birçoğunun bataryası zaten yetersizdir, içerisinde güçlü donanımlar olduğundan bataryayı sömürürler, normal dizüstüler düşük güç tüketen donanımlar içerdiğinden genelde bataryaları uzun gider. Amacınız hangisine uyuyorsa, arada oyun oynarım işimi de yaparım diyorsanız ya oyuncu dizüstü ya da oyuncu dizüstüne yakın bir dizüstü, iş yoğunluklu kullanacaksanız normal dizüstü alabilirsiniz.

Arkadaşlar yakında laptop alacağım ve kararsız kaldım. Gaming almayı düşünüyorum ama ne yazik ki bir süre sonra tasarımsal sıkıntılar yaşayacağımı düşünüyorum fan sesi vb. ama bir de batarya var oyuncu laptopunda batarya 2-3 saat falan bana uzun ömür lazım. Hangisini seçmeliyim.

İş için alınacaksa bile Gaming laptoplar çok iş görüyor. Onun dışında amacın "sadece" oyun oynamak içinse laptop alınmaz, masaüstü alın daha iyi. Eğer 20-21k gibi bütçeniz var ise hem tasarımsal anlamda hem de güç anlamında bu laptop iyidir:

Son düzenleme:
Hocam eğer pil ömrünün o an uzun olmasını istiyorsanız güç tasarrufu ile 3.5-4saat tahminimce zaten Gaming laptoplar destekliyor. Tabii ki ben emin değilim doğruluğu tartışılır ama oyun oynayacaksanız Gaming alın. Eğer çok isterseniz GeForce NOW alıp sıkıntısız şekilde oyun oynayabilirsiniz.

İş için alınacaksa bile Gaming laptoplar çok iş görüyor. Onun dışında oyun oynamak için laptop alınmaz, masaüstü alın daha iyi. Eğer 20-21k gibi bütçeniz var ise hem tasarımsal anlamda hem de güç anlamında bu laptop iyidir:

"oyun oynamak için laptop alınmaz" derken?

Geri
Yukarı