Oyuncu/ofis koltuğu önerisi

Bütçe
1000 TL
Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Koltuk benim için gayet rahat. Oturma kısmındaki sünger ne çok ince ne çok kalın. Uzun süreli oturmalarda ağrı sızı yapmadı. Baş yastığı ve bel yastığı yumuşak. Kolumuzu koyduğumuz kolçakların süngeri sert ama dirsekleri acıtmıyor. Tek sorun kolçaklarda biraz sallanma var. Ayrıca ilk 2-3 gün gıcırdama yoktu, gayet sessizdi ama şu an koltuğu geriye yatırmaya çalışırken gıcırdama oluyor. Koltuğa birden oturup sırt kısmına doğru aniden yüklenince gıcırdama daha sesli oluyor. Onun dışında koltukta normal şekilde otururken, sağa sola dönerken herhangi bir ses, gıcırdama, zorlanma olmuyor. Tekerlekleri halıda biraz zor hareket ediyor ama o da normal bir şey. Halıda rahat hareket etse yerimizde duramayız zaten. Şimdilik görüşlerim bu şekilde. Önerir miyim açıkçası bütçeyi arttırma şansınız varsa daha iyi bir şey almanızı tavsiye ederim ama "bütçeyi arttıramam, beni 1.5-2 sene götürecek bir koltuk lazım" derseniz işinizi görecektir diye düşünüyorum. Ben de o şekilde düşünerek aldım çünkü.
Bende dün teslim aldım kurulumu yaptım. Sünger kısmının o sağ ve sol kısmından elinizi alta sokmayı denediniz mi acaba? Ben soktum elime direk sünger geldi de bir sorayım dedim herkeste mi böyle :D
DX Racer'dan şaşma derim.
Parasını verirsen şaşmayız!
@Aydın Bekoğlu @deux freres Ürün geldi mi? Geldiyse nasıl? Herhangi bir sıkıntı yaşadınız mı?

Dün akşama doğru kurulum yapabildim tam test etme şansım olmadı fakat diğer koltuğa kıyasla arada net fark var. Benden midir bilmiyorum oturma kısmı bir süre sonra biraz ağrı yapıyor. Bel ve boyun kısmı net belli ediyor kendini. Birkaç gün daha kullanırsam net cevap verebilirim.

Son düzenleme:
Ben de aynı şekilde dün teslim aldım. Dün çok kullanma fırsatım olmadı fakat son birkaç saattir kullanıyorum. Bel desteği yastığının olması çok iyi olmuş, hem benim gibi boyunuz uzunsa ve bel ağrısı çekiyorsanız bire bir olmuş diyebilirim ancak boyun desteği bana göre biraz arkada kalıyor. Oturma kısmının süngeri çok kalın değil, bu da birkaç saat oturmanın ardından ağrılara sebep olacaktır bence. Bana göre en büyük artısı kumaş yapıda olmasıydı, bu sayede diğer deri koltuklar gibi terletmeyecektir. Bu linkteki sandalyenin hemen hemen aynısını geçen ay kullandım ve büyük ölçüde konfor açısından fark var diyebilirim.

Bende dün teslim aldım kurulumu yaptım. Sünger kısmının o sağ ve sol kısmından elinizi alta sokmayı denediniz mi acaba? Ben soktum elime direk sünger geldi de bir sorayım dedim herkeste mi böyle :D.
Evet bende de öyle. Ben rahatlık konusunda hiçbir sıkıntı çekmedim. Şu an tek sorunum gıcırdama. Bazen o kadar ses çıkıyor ki kulaklıkla müzik dinlerken bile rahatlıkla duyuluyor. Bu durum sizde de var mı? Ona göre satıcıya geri bildirimde bulunacam.

Evet bende de öyle. Ben rahatlık konusunda hiçbir sıkıntı çekmedim. Şu an tek sorunum gıcırdama. Bazen o kadar ses çıkıyor ki kulaklıkla müzik dinlerken bile rahatlıkla duyuluyor. Bu durum sizde de var mı? Ona göre satıcıya geri bildirimde bulunacam.
Şu an öyle bir sorunla karşılaşmadım ancak mekanizmadan dolayı kaynaklı bir problemse WD-40 ya da sprey yağ sıkabilirsiniz.

Ses bugün biraz ortaya çıktı. Bu ses olayı normal kendi şeylerinde de diyorlar. Yağı az koyuyorlarmış kargoda akmasın diye.
Evet bende de öyle. Ben rahatlık konusunda hiçbir sıkıntı çekmedim. Şu an tek sorunum gıcırdama. Bazen o kadar ses çıkıyor ki kulaklıkla müzik dinlerken bile rahatlıkla duyuluyor. Bu durum sizde de var mı? Ona göre satıcıya geri bildirimde bulunacağım.

Ya bende şöyle bir sorun var o alt kısımda. Popomu koyduğum yere elimi soktuğumda o kısım boş. Alttaki sünger o kısımda ki yeri yırtılmış gibi. Oturduğumda zaten sanki bir şeyin kenarına oturuyormuşum hissi var. Yani o popo ya denk gelen kısımda 2. bir sünger yok diğer kısımlarda var. Sende de böyle mi onu sormak istemiştim?

Canlı göstersem daha anlaşılır olurdu herhalde :)

Hawk Fab V4 oyuncu koltuğuna sahip biri olarak ve kısmen memnun olmayan biri olarak koltukta en önemli olan olayın şu olduğunu geç fark ettim. Görünüş olarak oturma pozisyonunda en rahat hangisi duruyor? Denemeden sadece görerek anlamaya çalışabilirsin. Bana en rahat hisettirecek olan 3. koltuk gibi durdu. Tercih senin.

Ya bende şöyle bir sorun var o alt kısımda. Popomu koyduğum yere elimi soktuğumda o kısım boş. Alttaki sünger o kısımda ki yeri yırtılmış gibi. Oturduğumda zaten sanki bir şeyin kenarına oturuyormuşum hissi var. Yani o popo ya denk gelen kısımda 2. bir sünger yok diğer kısımlarda var. Sende de böyle mi onu sormak istemiştim?

Canlı göstersem daha anlaşılır olurdu herhalde :)
Anladım demek istediğini. Bende alt kısıma elimi soktuğumda sünger geliyor. Komple sünger koymuşlar altına. Sağ ve sol kısımda çok ufak boşluk var sadece o kadar. Bende öyle bir hissiyat olmadı. Oturduğumuz kısım zaten sünger, onun altında da bir sünger daha var. Bu arada uzun süreli oturmalarda rahat ettirir demiştim ama oturma sürem 5 saati aşmaya başlayınca ağrı yapmaya başlıyor. Zaten işten dolayı o kadar süre kolay kolay oturamıyorum. Sadece hafta sonu uzun süre oturuyorum. Çok da rahatsız etmiyor bu durum. Tek sıkıntım hala aşırı gıcırtı olması. Ona da yağlama yapacağım en kısa zamanda.

Şu an öyle bir sorunla karşılaşmadım ancak mekanizmadan dolayı kaynaklı bir problemse WD-40 ya da sprey yağ sıkabilirsiniz.
Tavsiyen için teşekkürler dostum. En kısa zamanda deneyeceğim.

Anladım demek istediğini. Bende alt kısıma elimi soktuğumda sünger geliyor. Komple sünger koymuşlar altına. Sağ ve sol kısımda çok ufak boşluk var sadece o kadar. Bende öyle bir hissiyat olmadı. Oturduğumuz kısım zaten sünger, onun altında da bir sünger daha var. Bu arada uzun süreli oturmalarda rahat ettirir demiştim ama oturma sürem 5 saati aşmaya başlayınca ağrı yapmaya başlıyor. Zaten işten dolayı o kadar süre kolay kolay oturamıyorum. Sadece hafta sonu uzun süre oturuyorum. Çok da rahatsız etmiyor bu durum. Tek sıkıntım hala aşırı gıcırtı olması. Ona da yağlama yapacağım en kısa zamanda.

Tavsiyen için teşekkürler dostum. En kısa zamanda deneyeceğim.
Bende o alttaki süngerler yırtılmış gibi (elimi soktuğum). Bazı yerleri öyle bazı yerleri bütün. Tam anlatabildim mi bilemiyorum. Tam popomun olduğu kısımda mesela yırtık gibi o yüzden o kısım direk boşluğa geliyor. Bir kaç ay böyle kullanacağım olmadı garantiye vereceğim 2 yıl garantisi var süngerin sözde.

Bende o alttaki süngerler yırtılmış gibi (elimi soktuğum). Bazı yerleri öyle bazı yerleri bütün. Tam anlatabildim mi bilemiyorum. Tam popomun olduğu kısımda mesela yırtık gibi o yüzden o kısım direk boşluğa geliyor. Bir kaç ay böyle kullanacağım olmadı garantiye vereceğim 2 yıl garantisi var süngerin sözde.
Firmayı arayıp durumu anlatsan belki yardımcı olurlar dostum.

Geri
Yukarı