Oyuncular Windows 10’dan 11’e geçiş yapmak istemiyor!

W11'de boşta RAM kullanımı %76 iken sanal makine RAM'den dolayı hata veriyordu. Her yöntemi denedim ama olmadı. Başkarim dedim yiğidin harman olduğu Windows 10'a geri döndüm bu sabah. Boşta RAM kullanimi %26

Bana böyle bir e-mail geldi. Çoğu oyuncu geçmemiş herhalde 11'e.
1675112415023.png

Windows 11'e gecmeden once bayagi tereddut ediyordum. Gectikten sonra fark ettim ki cok daha performansli calisiyor. Oyunlardaki performansta artis gozlemledim. Dizayni da cok hos olmus. Geceli 1 ay oldu asagi yukari.

Steam tarafından paylaşılan en son verilerde PC oyuncularının Windows 10'dan Windows 11'e geçmek istemediğini apaçık bizlere gösteriyor. Bunun yanı sıra Windows 11'in kullanıcı sayısı her geçen gün biraz daha artıyor fakat bu büyüme hızı kesinlikle Microsoft'un istediği hızda ilerlemiyor gibi görünüyor.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 11'i kullanıcıların beğenisine sunmasının üzerinden neredeyse bir yıldan fazla süre geçti. Windows 11'in kullanıcılardan beklenen ilgiyi gördüğünü söylemek pek maalesef ki mümkün değil.

Windows 10 hâlâ zirvede bakalım ilerleyen zamanlarda Windows 11'e tahtını bırakacak mı? Yoksa Windows 10 sayısı artacak mı? Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyorum. 👇

Windows 10 elbette en çok kullanılan işletim sistemi olduğuna şaşırmamak lazım. Sonuçta oturmuş ve hatası neredeyse olmayan bir işletim sistemi. Ancak, yeni Windows sürümünde aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil. Windows 10 desteği yavaş yavaş bitmeye doğru gelirken Windows 11 artması gerçeklişir. Windows 11 tasarım dışında pek tatmin etmedi beni. İlk kurduğum zaman hesapla alakalı sorunlar yaşamıştım. Ve format atmak zorunda kalmıştım. Madem böyle sorun yaşadım elbette Windows 11 geri yüklemem saçma olurdu. Tabii o zamanlar daha yeni çıktığı için bu tarz sorunlar normal. Ama bu zamanlarda kullanan arkadaşlar hale sorunları olduğunu belli ediyor.

şahsen ben Windows 7 gibi desteği kesilmediği sürece Windows 10 kullanmaya devam edeceğim 2 seneye 1 işletim sistemi değiştireceksek işimiz var.

Geri
Yukarı