Oyuncuların Bir Araya Geleceği Bir Platform Hakkında Beyin Fırtınası

• Konuyu başlatan Vegas
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 593

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
head-953148_1280.jpg

Merhaba, 4-5 aydır yazılım geliştirmiyorum ve aklımda başlıkta kısaca belirttiğim projeyi yapmak var. PC oyuncuları şu an farklı platformlarda zaten bir araya gelip fikir alışverişi yapabiliyor. Fakat bunu tamamen oyunculara özel tamamen benzersiz bir platform üzerinden yapmak eğlenceli olabilir diye düşündüm. İçerisinde ne gibi özellikler olabilir? Teknoloji el verdiği sürece bunun sınırı yok. Klasik bir yapıda olmasını istemiyorum, gerçekten "Gaming" kültürüne uygun bir tasarıma ve dinamiklere sahip olmasını istiyorum.

Buraya sormamın sebebi aslında bir sürü forumda bunlar yapılabiliyor, benim aklımdaki sistem forumlardaki gibi konu açıp teknik destek yardımı almak gibi bir şey değil. Bu zaten var. Bunun dışında neler yapılabilir sorusunun yanıtını arıyorum.

Örneğin, profiline aynı oyunu ekleyen kişilerin yapay zeka tarafından birbiri ile ilişkilendirilip oyun arkadaşı önerisinde bulunması gibi. Veya oyunlar için nick name generator tarzı küçük faydalı araçların bulunması gibi şeyler var aklımda.
Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aylarca buna uğraşmaya değer mi?

Ek:

Bir forum yapısında olmasını istemiyorum, zaten bir çok forum yazılımı var XenForo, vBulletin, MyBB, Flarum kullanılarak 7-15 günde zaten yapılır. Kendine özgü dinamiklerin, özelliklerin olacağı bir internet sitesi düşünüyorum.

İnternette zaten var olan otoriter sitelerde oyuncular ile alakalı olan bölümlerin aynısını yapmak sıfır başarı getireceğinden eminim. Bu platformu forum gibi kategorilerden oluşan ve içerisine konu açılan topluluk olmasından bahsetmiyorum. Örnek veriyorum bir savaş oyunu için takım kurmak istiyorsunuz. Site üzerinden takım başlığını, açıklamasını yazıp takıma başvuruları herkese açık olarak ayarlayıp bekliyorsunuz. Diğer tarafta takım arayanlar sizin belirlediğiniz şartları taşıyorsa yapay zeka tarafından onlara bir bildirim gidiyor ve bu sayede oyun için bir takım oluşturmuş oluyorsunuz.

Son düzenleme:
Ne kadar özgün bilemem ama aklımda bir fikir var ;

- Uygulamada/Sitede bir bölüm olucak orada oyuncu örneğin Valorant oynuyor ekle butonuna basıp
''Valorant Takım arkadaşı aranıyor'' ilanı vericek açıklamasına örneğin '' Minimum bu rank olsun'' gibi gibi.

-Uygulamada/Sitede İlan dışında sohbet kısmıda olabilir.

-Uygulaamda/Sitede eğer yapılabiliyorsa Discord uygulamasında olan bir oyunda ise örneğin ''Fortnite Lobi de bekliyor'' yazıcak oyuncu o oyuncuya istek atınca sağ altta ''(oyuncunun ismi) Senle oynamak için davet attı''

- Seninde dediğin gibi uygulamaya/site ye teknik destek kısmı oluştulurabilir , ticket sistemi güzel olur.

Merhaba, 4-5 aydır yazılım geliştirmiyorum ve aklımda başlıkta kısaca belirttiğim projeyi yapmak var. PC oyuncuları şu an farklı platformlarda zaten bir araya gelip fikir alışverişi yapabiliyor. Fakat bunu tamamen oyunculara özel tamamen benzersiz bir platform üzerinden yapmak eğlenceli olabilir diye düşündüm. İçerisinde ne gibi özellikler olabilir? Teknoloji el verdiği sürece bunun sınırı yok. Klasik bir yapıda olmasını istemiyorum, gerçekten "Gaming" kültürüne uygun bir tasarıma ve dinamiklere sahip olmasını istiyorum.

Buraya sormamın sebebi aslında bir sürü forumda bunlar yapılabiliyor, benim aklımdaki sistem forumlardaki gibi konu açıp teknik destek yardımı almak gibi bir şey değil. Bu zaten var. Bunun dışında neler yapılabilir sorusunun yanıtını arıyorum.

Örneğin, profiline aynı oyunu ekleyen kişilerin yapay zeka tarafından birbiri ile ilişkilendirilip oyun arkadaşı önerisinde bulunması gibi. Veya oyunlar için nick name generator tarzı küçük faydalı araçların bulunması gibi şeyler var aklımda.
Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Aylarca buna uğraşmaya değer mi?
Bence değer ama biraz reklam bütçesi ayırırsanız yararınıza olur. Youtube vesaire yerlerde reklam yapmak kullanıcı çekebilir.

Ne kadar özgün bilemem ama aklımda bir fikir var ;

- Uygulamada/Sitede bir bölüm olucak orada oyuncu örneğin Valorant oynuyor ekle butonuna basıp
''Valorant Takım arkadaşı aranıyor'' ilanı vericek açıklamasına örneğin '' Minimum bu rank olsun'' gibi gibi.

-Uygulamada/Sitede İlan dışında sohbet kısmıda olabilir.

-Uygulaamda/Sitede eğer yapılabiliyorsa Discord uygulamasında olan bir oyunda ise örneğin ''Fortnite Lobi de bekliyor'' yazıcak oyuncu o oyuncuya istek atınca sağ altta ''(oyuncunun ismi) Senle oynamak için davet attı''

- Seninde dediğin gibi uygulamaya/site ye teknik destek kısmı oluştulurabilir , ticket sistemi güzel olur.
Fikirlerin için teşekkür ederim. Teknik destek ve benzeri bölümlerin olmasını istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı