Oyunda Aşırı FPS Düşmesi

Just Just Okay?

Hectopat
Makaleler
1
Oyun oynarken 50 civarındayken birden oyun donuyor hareket edilmez hale geliyor. O sırada FPS değeri 1 olarak gözüküyor donma 10 saniye sonra geçiyor ve normalde 50 FPS alırken 30'a düşüyor ve öyle kalıyor, nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Update güncellemelerini eksiksiz aldığından emin ol.
BIOS, Chipset, Ekran kartı gibi sürücülerin güncellemelerini kontrol et.
Anakart sitesinden bakabilirsin.

Diskten kaynaklı takılmaları azaltmak içinde bakım yönergelerini yapmayı unutma.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Arka planda bellek kullanan yazılımları azalt.
Birde bu oyunlarda FPS inanılmaz derecede düşüren ayarları kontrol et.
Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak. Oyunlara sağ tıklayıp Özellikler>Uyumluluk sekmesinden devre dışı bırakabilirsin.

Windows Update güncellemelerini eksiksiz aldığından emin ol.
BIOS, Chipset, Ekran kartı gibi sürücülerin güncellemelerini kontrol et.
Anakart sitesinden bakabilirsin.

Diskten kaynaklı takılmaları azaltmak içinde bakım yönergelerini yapmayı unutma.
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Arka planda bellek kullanan yazılımları azalt.
Birde bu oyunlarda FPS inanılmaz derecede düşüren ayarları kontrol et.
Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırak. Oyunlara sağ tıklayıp Özellikler>Uyumluluk sekmesinden devre dışı bırakabilirsin.
Windows Update, Ekran kartı sürücüsü ve diğer sürücüler güncel. "Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi" isimli konudaki önerilerin bir kısmını yapıyorum zaten. Oyundaki ayarların hepsi en düşükte ve kapalıda yine de düzelmiyor.

MSI Afterburnerı kurarken Riva Tunerin kurulum tikini kaldırmayan gerekiyordu muhtemelen reklam falan diye kaldırdın ama ek program ona ihtiyacın vardı oyunda görmek için.
Evet sorun oradaymış dediğinizi yaptım silip tekrardan yükledim ondan sonra attım fotoğrafı OSD olmamasının çözümü bu.

Bilgisayarının bu oyunlarda bu FPS değerlerini vermesi çok normal. Bu parçalar bu sistem gereksinimlerindeki bir oyunda çabuk ısınıyor ve soğumadığından işlevi zorlaşıyor.

40-30 FPS'e bir şey demiyorum zaten. Olay FPS değerinin aniden düşmesi 1-10 FPS olması bu durum normal mi?
HDD ve ya SSD özelliklerinizi söyler misiniz ? Evet durum normal aynı ekran kartını kullanan arkadaşım PUBG oynarken 40-50FPS değerlerinden 20 dakika 1 FPS'e kadar düşüyordu. Böyle devam ederseniz yakında ekran kartınız ve ya işlemciniz zarar görebilir.

HDD ve ya SSD özelliklerinizi söyler misiniz ? Evet durum normal aynı ekran kartını kullanan arkadaşım PUBG oynarken 40-50FPS değerlerinden 20 dakika 1 FPS'e kadar düşüyordu. Böyle devam ederseniz yakında ekran kartınız ve ya işlemciniz zarar görebilir.
HDD'im 600GB başka özellik istiyorsanız GB değeri dışında söyleyebilirim. Nasıl davranmam gerekiyor bu oyunları oynamamı mı tavsiye ediyorsun? Tam anlayamadım.

Ben isterim herkes her oyunu rahatça oynasın. R6 işlemciye yüklenen bir oyun ve ekran karıtnız R6 için zorlanıyor baya. Dönüş hızı kaç rpm HDD'nin. 5400rpm ise fps dropları yaşamanız normal.
Fortnite oyununda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı