Oyunda Aşırı FPS Düşmesi

Just Just Okay?

Hectopat
Makaleler
1
Oyun oynarken 50 civarındayken birden oyun donuyor hareket edilmez hale geliyor. O sırada FPS değeri 1 olarak gözüküyor donma 10 saniye sonra geçiyor ve normalde 50 FPS alırken 30'a düşüyor ve öyle kalıyor, nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben isterim herkes her oyunu rahatça oynasın. R6 işlemciye yüklenen bir oyun ve ekran karıtnız R6 için zorlanıyor baya. Dönüş hızı kaç rpm HDD'nin. 5400rpm ise fps dropları yaşamanız normal.
Fortnite oyununda bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.
5400rpm maalesef :cry:. Bir şey isteyeceğim sizden ben sistem yükselteceğim veya yenisini alacağım hangisini yapmalıyım?

Sisitemin ve monitörün tüm detaylarını yaz ve kaç yıldır bu sistemi kullanıyorsun?
1920x1080 destekleyen monitörüm var sistemim başlıca;
R7 240, i5 650, 8GB 1600Mhz DDR3 Ram, 300W PSU, ESC Anakart

Sistemi 1.5 yıldır kullanıyorum yeni sistem alacağım 2 aya kadar fakat o zamana kadar idare etsin istiyorum.

1920x1080 destekleyen monitörüm var sistemim başlıca;
R7 240, i5 650, 8GB 1600Mhz DDR3 Ram, 300W PSU, ESC Anakart

Sistemi 1.5 yıldır kullanıyorum yeni sistem alacağım 2 aya kadar fakat o zamana kadar idare etsin istiyorum.
Yeni sistem toplayın bence çünkü anakart psu ram çöp bütçeniz ne kadar olucak?

2000'e yeni PC alamazsınız bunu yükseltin bence yada para biriktirin bi 5-6 bin TL'ye güzel bi sistem dizin.
5000TL verme ihtimalim yok ikinci el olarak garantili bir sistem dizebilir miyim?

Bir bilgisayarcıya sistemim ile takas yaparsanız 2000TL üste verirsem nasıl bir bilgisayar toplayabilirsin dediğimde verdiği cevap;

Anakart: MSİ H81M-P33, 1600Mhz 16 GB DDR3 Ram, 120GB SSD, GTX1050 E.k, Cooler Master 500W PSU, Demişti bu sisteme şuan ki bilgisayarımla takas yapıp üstüne 2000TL vermeyi planlıyorum parçaların hepsi sıfır ve garantili sizce değer mi?

Son düzenleme:
5000TL verme ihtimalim yok ikinci el olarak garantili bir sistem dizebilir miyim?

Bir bilgisayarcıya sistemim ile takas yaparsanız 2000TL üste verirsem nasıl bir bilgisayar toplayabilirsin dediğimde verdiği cevap;

Anakart: MSİ H81M-P33, 1600Mhz 16 GB DDR3 Ram, 120GB Harddisk GTX1050 E.k, Cooler Master 500W PSU, Demişti bu sisteme şuan ki bilgisayarımla takas yapıp üstüne 2000TL vermeyi planlıyorum parçaların hepsi sıfır ve garantili sizce değer mi?
120 GB HDD neye yetecek ve DDR3 bence değmez 2000'e bile sahibinden.com da daha iyi sistem satanlar var sizin şuanki sistemin değerinide eklersek bundan daha iyi alınır hepsi sıfır derken hiç açılmamış mı kutusunda güvenlik etikletleri duruyor mu yoksa açılmış hiç kullanılmamış mı? Eğer açılmış hiç kullanılmamıştır diyosa bulaşma derim sıkıntılı bir ürünü sana satmaya çalışıyor olabilir.

Son düzenleme:
120 GB HDD neye yetecek ve DDR3 bence değmez 2000'e bile sahibinden.com da daha iyi sistem satanlar var sizin şuanki sistemin değerinide eklersek bundan daha iyi alınır hepsi sıfır derken hiç açılmamış mı kutusunda güvenlik etikletleri duruyor mu yoksa açılmış hiç kullanılmamış mı? Eğer açılmış hiç kullanılmamıştır diyosa bulaşma derim sıkıntılı bir ürünü sana satmaya çalışıyor olabilir.
120GB Harddisk değil pardon yanlış yazmışım 1TB HDD ve 120 GB SSD. Cihazı görmedim sadece Sahibinden sitesinden konuştum eğer sistemi alırsam gidip bakacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı