Oyunda ekranın gidip gelmesi monitörden mi ekran kartından m?

ssDeDe

Centipat
Daha fazla  
Hocalarım merhaba. PC daha 2 günlük fakat bostayken ve oyun oynarken 10'ar dakika aralığında ekran 2 saniye siyah oluyor sonra düzeliyor. Bu ara sıra daha kısa sürede oluyor ve boşta açıkken ekran komple karıncalanıyor. Buraya fotoğrafını bırakıyorum VGA to HDMI kablosu kullanıyorum. Onu ekran kartından çıkarıp yeniden takmadıkça düzelmiyor. Acaba sorun ekran kartında mı monitörde mi?

Dosya Ekleri

• IMG_20230725_225601.jpg
    IMG_20230725_225601.jpg
    624,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi görüntü kablosunu kullanıyorsun? Genelde böyle dönüştürücülü kablolar vasat şekild eüretiliyorlar. Günü kurtarsın yeter mantığında. Kaliteli bir kablo alman sorunu çözecektir. Arada sinyal kopukluğu yaşatıyor gibi.

Hangi görüntü kablosunu kullanıyorsun? Genelde böyle dönüştürücülü kablolar vasat şekild eüretiliyorlar. Günü kurtarsın yeter mantığında. Kaliteli bir kablo alman sorunu çözecektir. Arada sinyal kopukluğu yaş

Dönüştürücü bayağı ısınıyor zaten 100TL'ye almıştım

Hangi görüntü kablosunu kullanıyorsun? Genelde böyle dönüştürücülü kablolar vasat şekild eüretiliyorlar. Günü kurtarsın yeter mantığında. Kaliteli bir kablo alman sorunu çözecektir. Arada sinyal kopukluğu yaşatıyor gibi.

VGA to HDMI
Ve ekran kartında sorun varsa testlerde anlayabilirmiyim?

Bu fena bir kablo değil. Seninki ne bilmiyorum gerçi. Ama daha kalitelileri de var bunun. Ekran kartında sorun olacağını sanmıyorum ama HDMI'dan televizyona falan bağlayıp birkaç test yaparak bakabilirsin aynı sorun var mı diye.

Bu fena bir kablo değil. Seninki ne bilmiyorum gerçi. Ama daha kalitelileri de var bunun. Ekran kartında sorun olacağını sanmıyorum ama HDMI'dan televizyona falan bağlayıp birkaç test yaparak bakabilirsin aynı sorun var mı diye.
Televizyona bağlamadan program ile test edemezmiyim?

Ve sorun kablodaysa bu pcye zarar vermismidir verirmi?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı