Oyundayken CPU Debug ışığı yanıyor ve PC restart atıyor

JarsKonez

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
PC açtıktan sonra bir çok oyunu rahatlıkla oynuyorum ancak Fortnite oyununu açtıktan bir süre sonra CPU Debug ışığı yanıyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Tüm oyunlarda henüz denemedim. Önce ısınma sorunu olabileceğini düşündüm ama sıcaklıkları da kontrol ettiğimde hiçbir abartı durum olmadığını gözlemledim. Sebebinin ne olduğu hakkında fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.

PC açtıktan sonra bir çok oyunu rahatlıkla oynuyorum ancak Fortnite oyununu açtıktan bir süre sonra CPU Debug ışığı yanıyor ve bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. Tüm oyunlarda henüz denemedim. Önce ısınma sorunu olabileceğini düşündüm ama sıcaklıkları da kontrol ettiğimde hiçbir abartı durum olmadığını gözlemledim. Sebebinin ne olduğu hakkında fikriniz varsa yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba , büyük ihtimalle sıcaklıktan dolayıdır çünkü belirli bir sıcaklığa ulaşınca bilgisayar otomatik olarak restart atar diye biliyorum

Çözüm olarak bilgisayarın hava almasını sağlamalısın çünkü bilgisayarın önünde bulunan fanlar sıcak havayı arkada bulunan egzoz fana doğru ittirir egzoz fanda dışarıya atar böylelikle bilgisayar ısınmaz
Diğer bir çözüm olarakta bilgisayarını kapalı alana değil açık bir alana koy

Merhaba , büyük ihtimalle sıcaklıktan dolayıdır çünkü belirli bir sıcaklığa ulaşınca bilgisayar otomatik olarak restart atar diye biliyorum

Çözüm olarak bilgisayarın hava almasını sağlamalısın çünkü bilgisayarın önünde bulunan fanlar sıcak havayı arkada bulunan egzoz fana doğru ittirir egzoz fanda dışarıya atar böylelikle bilgisayar ısınmaz
Diğer bir çözüm olarakta bilgisayarını kapalı alana değil açık bir alana koy

Sıcaklık normal kontrol ediyorum ama oyunun güç kullanımı fazla o yüzden güç kablomdan şüpheleniyorum. 700W güç kaynağım var gayet yeterli diye düşünüyorum.
Yeni konu açmak istemiyorum. Sorunum hala aynı yardımcı olabilecek birileri yok mu acaba +++

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı