Oyundayken PC restart atıyor

enmxL

Hectopat
Selamlar. 1.5 ay oncesine kadar normal çalışan bilgisayar Mordhau veya Path of Exile oynarken belli bir süre sonra restart atmaya başladı. Sıcaklık ayarlarına bakınca CPU'nun biraz yüksek olduğunu gördüm önce termal macunu yeniledim, o da iş görmeyince yeni CPU fan aldım. Sıcaklıklar düşük olmasına rağmen hala res atiyor PC. Sistem minimum 4 senelik. Bir diğer dikkat çeken değişiklik ise Path of Exile'ı açınca ekran kartının fanı %100 çalışmaya başlıyor. Eskiden sessizde kalırken şimdi çılgınlar atıyor. Eventvwr'dan baktığımda ise bol bol Kernel 41 uyarıları görüyorum. Güç kaynağında bozulma bütün bunlara sebep olabilir mi?
Sistem;
  • i5 6500K 3.20@ işlemci
  • NVIDIA GTX 970 ekran kartı
  • MSI Z170-A anakart
  • 16 GB DDR4 RAM
  • 500 GB SSD hard disk
  • 650W Cooler Master güç kaynağı

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tür sorunlarda benim aklıma direkt olarak güç kaynağı geliyor. Başka bir güç kaynağı deneme imkanınız var ise, denemenizi öneririm.

Bir diğer dikkat çeken değişiklik ise Path of Exile'ı açınca ekran kartının fanı %100 çalışmaya başlıyor.
Ekran kartınızın termal macununu değiştirmeniz gerekebilir. Ayrıca kasa kablolaması kötü ise, bu da sıcaklıklara negatif katkı sağlayabilir.

ekran kartının termal macununu yenileyip deneyebilirsiniz. eski sistemimde buna benzer bir sorunum vardı ekran kartının termal macununu yenilemek çözüm olmuştu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı