Oyundayken R9 270 Bilgisayar Kapanıyor

Daha fazla  
Oyun oynarken bilgisayarım kendiliğinden kapanıyor. CS:GO oynarken 1 ranked bitmeden kapanıyor. Güç kaynağım Xigmatek x calibre 600w. Ekran kartım asus r9 270, işlemcim fx6300. Stock fan kullanıyorum. Çok yüksek bir fan dönme sesi geliyor. Ekran kartının fanı %20'ye çekiyorum ama işlemci fanından mı yoksa güç kaynağından mı fan sesi geliyor bilmiyorum. Sizce bilgisayarımın kapanma sebebi güç kaynağının yetmemesi mi ? Yoksa ısıdan dolayı mı ? Güç kaynağımı mı değiştirmeliyim yoksa stock fanı mı? Şimdiden teşekkürler technopat ailesi.

Güç kaynağı değerlerinizi ve CPU sıcaklık değerlerini yazarsanız elle tutulur yorumlar yapabiliriz ve tahminimce işlemci fanınız yetersiz kalıyor ve ya soğutucu tam oturtulmadı (macun vb. eksik)

Son düzenleyen: Moderatör:
Gpu sıcaklığı fan %20 deyken 84' ü gördü 2800 rpm' de dönerken 74 seviyesindeydi cpu'da 65 derecede çalışıyordu. Ekran kartından aşırı bir fan sesi geliyor kasam zalman z3 plus r9 270 ekran kartı asusun işlemcim fx6300 stock fan ne yapmam lazım bu sesten kurtulmam için

Ekran kartı fanını manuele alıp %50'de çalıştırırsanız GPU bu kadar ısınmaz.
CPU'lar için 74 derece tehlikeli bir değer, performans kayıpları yaşayıp sistem kendini kapatabilir. Şimdi eminim birileri mimariye göre değişir diyecek ama ısınmada mimariden ziyade yarı iletken madde önemlidir.

Kannımca ısınmadan dolayı oluyor. Fan sesi gelmeyecek diye fanı kısarsan ısınır e haliyle. Yapacağın şey düşük ses için ayrı bir soğutma alman. Cpu-Z ile de bir sıcaklık değerlerini ve psu volt değerini paylaşırsan daha da yardımcı olabilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı