Oyunlar daha yüklenirken GPU 75 dereceye ulaşıyor

osmangny

Hectopat
Yer
Evinönü
Daha fazla  
Meslek
Doğmak,Çoğalmak,Ölmek
1621087430048.png

GPU1 NVIDIA GPU.
Gördüğünüz gibi daha ekran kartına veriler kopyalanırken, henüz render başlamamışken sıcaklık fırlıyor.
Laptop kullanıyorum. Önceden işlemcim çok ısınıyordu, bilgisayarcıya götürüp termal macununu değiştirttik. İşlemci ısınmaz oldu.
Ama artık ekran kartı hızı 139 MHz'yi geçmiyor ve aşırı ısınıyor.
Metin2'de 40 FPS alıyorum. GPU-Z ile baktım her şey normal görünüyor kart çalma işlemi olmamış gibi.
Bilgisayarcı ne yapmış olabilir, neden böyle oldu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım MX150.

Teşekkürler

Eki Görüntüle 1024585

GPU1 NVIDIA GPU.
Gördüğünüz gibi daha ekran kartına veriler kopyalanırken, henüz render başlamamışken sıcaklık fırlıyor.
Laptop kullanıyorum. Önceden işlemcim çok ısınıyordu, bilgisayarcıya götürüp termal macununu değiştirttik. İşlemci ısınmaz oldu.
Ama artık ekran kartı hızı 139 MHz'yi geçmiyor ve aşırı ısınıyor.
Metin2'de 40 FPS alıyorum. GPU-Z ile baktım her şey normal görünüyor kart çalma işlemi olmamış gibi.
Bilgisayarcı ne yapmış olabilir, neden böyle oldu?

OC işlemi falan yapıyor musunuz?

Evet mx150,... orda yaziyor.
Yuklendikten sonra 99 dereceye ulaşıyor kapatiyorum.
Eskiden o testte 30 fps alirdim simdi 1 fps.
99 derece karta zarar vermis midir icimde oyle bir his var çünkü
Ben OpenGL kullanarak basit bi kod yazıp sadece bir küp çizdirdiyorum ve en fazla 600 fps alıyorum, bir skybox birde yansıma ekleyince fps 40 a iniyor.

Sanırım ekran kartı mort oldu.
Teşekkürler

OC işlemi falan yapıyor musunuz?
Hayır bende ondan suphelenip msi kaldırmıştım.Hiç bir şey değişmedi.
Bilgisayarciya goturmeden once ekran karti 60 dereceyi gecmezdi islemci 70 - 80 civarinda oldugu icin drop girerdi.

Evet MX150... Orada yaziyor.
Yuklendikten sonra 99 dereceye ulaşıyor kapatiyorum.
Eskiden o testte 30 FPS alirdim simdi 1 FPS.
99 derece karta zarar vermis midir icimde oyle bir his var çünkü.
Ben OpenGL kullanarak basit bir kod yazıp sadece bir küp çizdirdiyorum ve en fazla 600 FPS alıyorum, bir skybox bir de yansıma ekleyince FPS 40'a iniyor.

Sanırım ekran kartı mort oldu.

Hayır bende ondan suphelenip MSI kaldırmıştım. Hiçbir şey değişmedi.
Bilgisayarciya goturmeden once ekran karti 60 dereceyi gecmezdi işlemci 70 - 80 civarinda oldugu için drop girerdi.

Bilgisayarcı termal macunu yanlış uygulamış olabilir. Bu da sıcaklıkların bu kadar yükselmesine sebep olur.

Geri
Yukarı