Oyunlar nasıl bırakılır?

reredo

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Eskisi gibi fazla oyun oynamasam ve eskisi gibi zevk almasamda hala arada ister istemez oyun oynuyorum. Artık 11. sınıf öğrencisi olduğumdan, oyunların konsolda çok pahalı olduğundan ve tüm paramı sürekli konsol ve bilgisayar parçalarına harcadığımdan oyunları bırakmak istiyorum. Ama sıkıldığımda istemesem de direkt oyunlara dalıyorum ne yapmalıyım? Şu an PS4 Pro ve APU sistemim var PS4 Pro'yu satmayı düşünüyorum APU sistemim genel işler için kalacak.

Eskisi gibi fazla oyun oynamasam ve eskisi gibi zevk almasamda hala arada ister istemez oyun oynuyorum. Artık 11. sınıf öğrencisi olduğumdan, oyunların konsolda çok pahalı olduğundan ve tüm paramı sürekli konsol ve bilgisayar parçalarına harcadığımdan oyunları bırakmak istiyorum. Ama sıkıldığımda istemesem de direkt oyunlara dalıyorum ne yapmalıyım? Şu an PS4 Pro ve APU sistemim var PS4 Pro'yu satmayı düşünüyorum APU sistemim genel işler için kalacak.

Para harcamak istemiyorsanız bu durum sizi zora sokuyorsa maddi açıdan pahalı oyunları korsan oynayabilirsiniz bence. Tamamen oyun oynamayı bırakamazssınız gibi geliyor çünkü yıllarca oyun oynayan birine artık oyun oynamak benim görüşüm bir tutku oluyor

Şahsen korsan oyun oynuyorum ama desteklemiyorum korsanı. (İki tarafa da zeval olmasın)

Vaktimi çalıyor diyorsan fazla oynamayacaksın, örnek günde en fazla 1 saat. 2 Saat. Şahsen ben bilgisayarımı eğitim-iş-internet-gaming-sanat aklına gelebilecek her türlü kategori için kullandığımdan oyunlar fazla kafama takılmıyor. Çünkü günde oturup 3 saatten fazla oyun oynamıyorum.

Para harcamak istemiyorsanız bu durum sizi zora sokuyorsa maddi açıdan pahalı oyunları korsan oynayabilirsiniz bence. Tamamen oyun oynamayı bırakamazssınız gibi geliyor çünkü yıllarca oyun oynayan birine artık oyun oynamak benim görüşüm bir tutku oluyor.

APU sistemin kaldıracağı oyunlar zaten ucuz çoğu da Steam kütüphanemde var. Konsolu satacağım. Oynayamadığım 4 5 PlayStation özel oyunu var ama neredeyse hiç isteğim yok. Eldeki PS oyunlarının %90nı kutulu olduğundan onları da satıp APU ile kalacağım. Bakalım dayanabilecek miyim

Kendine kurallar koyup günlük plan hazırlayıp her şey için saat belirle, böylece gününü verimli geçirmiş hissedersin. Oyunu da direkt kesmen zor olacaktır ama saatini azalta azalta bunu yapabilirsin. Artı olarak sıkıldığın zaman oyuna girmek yerine başka bir alternatif bul. Sürükleyici bir kitap ya da küçük uğraşlar (ben kendimi tutmak için etrafı bile topluyordum gece vakti :D) gibi.

Geri
Yukarı