Oyunlar uzun süreli mi yoksa kısa süreli mi olmalı?

AdaBagcibasi

Hectopat
Süper Moderatör
Makaleler
8
Daha fazla  
Bu konuyu açmamın sebebi aslında oyuncuların ikiye bölünmüş olduğunu düşünmem. Bazıları bir oyuna 400-500 lira para veriyorsam en az 50 saat sürmeli, ya da oyunun uzunu makbuldür diye düşünüyor, ben ise bir oyuna başlamadan önce özellikle bakıyorum kaç saat sürüyor diye eğer 50 saat falan sürüyorsa hiç girişmiyorum. Çok fazla oyunu 20 saat oynayıp baygınlık geçirip bitirmeden bıraktığım oldu. Merak ettiğim şu siz de mi benim gibi düşünüyorsunuz? Oyun tadında mı bitmeli yoksa ne kadar uzun o kadar iyi mi sizin için?

Oyuna göre değişir. Zaten illa bitirmekse amaç, konulu oyunlarda bile direk ana hikayeden gidip bitirebilirsin. Ben zevk aldığım saate bakarım. 600 TL verdiğim oyunu 20 saat oynarsam 30 TL'ye gelir saati. İndieler çok daha karlı bu konuda. Ama ben aksiyon istiyorum. Beni 2 gün mutlu ettiyse zaten hakkını vermiştir.

Dışarda bir iskender ayran 200 TL olmuş.. yani..

Bu konuyu açmamın sebebi aslında oyuncuların ikiye bölünmüş olduğunu düşünmem. Bazıları bir oyuna 400-500 lira para veriyorsam en az 50 saat sürmeli, ya da oyunun uzunu makbuldür diye düşünüyor, ben ise bir oyuna başlamadan önce özellikle bakıyorum kaç saat sürüyor diye eğer 50 saat falan sürüyorsa hiç girişmiyorum. Çok fazla oyunu 20 saat oynayıp baygınlık geçirip bitirmeden bıraktığım oldu. Merak ettiğim şu siz de mi benim gibi düşünüyorsunuz? Oyun tadında mı bitmeli yoksa ne kadar uzun o kadar iyi mi sizin için?

Eğer içi dolu, çeşitli bir açık dünya yapamayacaksan bence 25 saati geçmemeli yoksa cidden bayıyor. Ama güzel bir açık dünya oyunu olsa 50 saat oynarım.

Uncharted gibi hikayeye dayalı oyunlarda 20-25 saatten fazla oynayamam. Ama GTA 5 gibi görevleri bitirdikten sonra açık dünyada gezebileceğim oyunlarda hiç sıkılmam. 200-300 saat oynarım.

GTA V gibi oyunlarda ben de sıkılmadan oynuyorum, RDR2'yi bitirememiştim o ayrı.. Mesela şu anda Assasin's Creed Origins oynuyorum sadece ana görevlerden giderek oyunu bitirmek imkansız level yetmiyor bir yerden sonra, yan görevler desen hiç ilgimi çekmiyor. Böyle olunca da oyundan soğuyor insan.

İkisi de olmalı her oyun kısa olursa ya da her oyun uzun olursa iyi olmaz.

Ücretsiz olarak ya da 25 liraya aldığım oyunlar bile binlerce saat oynamaya elverişli oluyor. Bence bu daha güzel. Şu anki piyasada da 50 saate kadar oynama süresi verebilecek oyunlara 100 lira üstü vemem. Zaten hayatımda hiç 50 lira üstü oyun almadım çünkü değeceğini sanmıyorum.

Mesela yayıncı ya da pro oyuncu olsam sonuçta gelir kapım orada olduğu için kısa oyunlara da büyük paraları veririm. Ama şu an oldukça gereksiz görünüyor. Saatlerce oynayamayacağım bir oyuna 100 lira üstü çok. Sınırsız olsa da düşünür düşünür 200 liraya çıkarım. Üstü bana göre değil.

Geri
Yukarı