Oyunlara neden Türkçe dil desteği gelmiyor?

İnat. 80 milyon nüfusumuz var potansiyel oyuncu sayımız 5 milyon desek (daha da fazladır da) bile bu bazı ülkelerinin nüfusundan fazla.

Nüfusa göre değil ki hocam firmalarin bakış açısı.
Burada kaç kere korsan oyun oynama ile ilgili konular konusuldu ve yüzlerce kisi bunu savundu. Burası algi seviyesinin yüksek olduğu bir forum olduğunu duşünüyorum. Gelin bir de diğer paydaları düşünün :) hangi firma satin alinmayacak bir ürün modeli çıkartır ki?:D.

@tolgahanuzun mesajını alıntılamıyorum çok fazla yazım yanlışı var diye fakat ben aksini mi dedim? Bu arada emin ol Türkiye'de orijinal oyun alan kitle çoğu ada ülkesi ve Balkan ülkelerinin nüfusundan fazladır. Satın alınmayacak diye bir durum yok ortada.

Inat falan değildir. Şirketler inatla değil parayla hareket eder. Türkiye para kazandıran bir pazar değildir. Oyun satışı yok denecek kadar azdır. Korsanın vatanı olan Rusya gibi ülkelerde korsan olduğu kadar orijinal oyun satışı da çok yüksektir. Eğer para gelirse seve seve yaparlar. Yoksa uğraşmazlar bile. Türkçe dil desteği getirmek ayrıca para.

Uğraşmamak olabilir mi?
Hocam adamlar çoğu oyuna getiriyorlar. Mesela Fifa 15 çıkmadan 1 2 ay önce adamlar baktılar. Türkiye'de oynanıyor bizim oyunlar diye süper lig getirdiler. Hatta oyunun orjinali var PlayStation Store hesabımda. Son zamanlarda Oyun satın alımı azalınca bıraktılar.

İnat falan değildir. Şirketler inatla değil parayla hareket eder. Türkiye para kazandıran bir pazar değildir. Oyun satışı yok denecek kadar azdır. Korsanın vatanı olan Rusya gibi ülkelerde korsan olduğu kadar orijinal oyun satışı da çok yüksektir.

Nereye satılmayacak bir ülke değil? FIFA'ları saymıyorum ama neredeyse her PS4 sahibinde GTA 5 var. GTA'da Türkçe dil yok ama Uncharted serisinde var. Tamamen firmaların inadı ve oyun boyutuna bağlı. ETS, CS, MC gibi basit gündelik oyunlarda da var zor bir iş değil yani.

Hocam adamlar çoğu oyuna getiriyorlar. Mesela FIFA 15 çıkmadan 1 2 ay önce adamlar baktılar. Türkiye'de oynanıyor bizim oyunlar diye süper lig getirdiler. Hatta oyunun orjinali var PlayStation Store hesabımda. Son zamanlarda Oyun satın alımı azalınca bıraktılar.

Bence alakası yok misal GTA 5 adamlar rusçaya bile dil desteği çıkardılar rusçaya bize çıkarmadılar o kadar oynayanı var halbuki.

Nereye satılmayacak bir ülke değil? FIFA'ları saymıyorum ama neredeyse her PS4 sahibinde GTA 5 var. GTA'da Türkçe dil yok ama Uncharted serisinde var. Tamamen firmaların inadı ve oyun boyutuna bağlı. ETS, CS, MC gibi basit gündelik oyunlarda da var zor bir iş değil yani.
ETS2 oynayanımız çok var. MP'ye girdiğinizde bile haritanın yarısı Türk. Tabi bir de düzgün oynasalar keşke.

Geri
Yukarı