Oyunlara neden Türkçe dil desteği gelmiyor?

Rusya'da da crack kullanımı oldukça fazla, ama her oyun Rusça altyazılı çıkıyor. Hatta seslendirme yapıldığı bile oluyor.
Rusya korsan kullanıldığı kadar orijinal oyunun da kapış kapış satıldığı bir pazar.

Firmaların "oyun oyun" yayınladığı raporlara bak diyorum, sen bana mobil oyunlardaki paket satışlarının büyük kısmını oluşturduğu raporu gösteriyorsun.
O kadar saf bir rapor bularsınız konuya eklemenizi öneririm. O saflıkta rapor bulamadım ve orantısal olarak 3A'nın da benim attığım raporlar ile orantısal olduğunu düşünüyorum. Witcher örneği konsolları kapsamıyor ayrıca, çoğu gelir konsol üzerinden.

Korsanın ana evi Rusya peki orası daha çok Türkiye'den ama yine de dilleri geliyor?
Rusya ABD ve Çin dünyanın en güçlü 3 ülkesi. Bu faktör olamaz mı? İlla Crack sayısına göre mi dil desteği oluyor?
Crack ile alakası yok kaç kez söyleceğim?

3A'nın da benim attığım raporlar ile orantısal olduğunu düşünüyorum.
Hangi kâr amaçlı firma, Türkçe çevirisi yapınca milyonlar kazanabilecekken bunu reddeder? Dalga mı geçiyorsun? Hiç oyun sektörünün içinde bulundun mu?

Dil çevirisi özellikle hikayeli oyunlarda çok büyük ücretlerle yapılıyor. Birilerine çevirtilip oldu denilmiyor, bunun büyük lisans ücretleri var ve çevirisi de lisanslı yer tarafından yapılması gerektiği için ekstra bir maliyet yaratıyor.

İyi niyetli birkaç firmayı geçtim, senin kendi ülkenin oyun geliştirisici firma bile oyunu Türkçe olarak yapmıyor. En son gönül almak için kıytırık bir Türkçe yaması sıkıştırdılar araya, onda da bir sürü şey İngilizce olarak kalıyor. İnsan neden diye bir durup düşünür, TaleWorlds de mi inat ediyor?

Hocam her ne olursa olsun Türkiye türkçesi, dünyanın en çok konuşulan 14.dili. Sanki ABD'de hiç korsan oynayan yok.

Arkadaş orada crack yazmış ona cevap verdim yoksa bende bilmiyorum neden🙂
Size özel yazmadım zaten. Pazarlama açısından bakarsak crack kullanımı bir sebep bile değil. Kitlemiz az.
Hocam her ne olursa olsun Türkiye türkçesi, dünyanın en çok konuşulan 14.dili. Sanki ABD'de hiç korsan oynayan yok.
14'ten sonra olup çevirisi yapılan dil var mı?

Geri
Yukarı