Oyunlara sürekli para yatırma alışkanlığı

icasilverballers

Hectopat
Yer
İstanbul
Sürekli CS2'ye para yatırmaya başladım. Oyun içinde gözüme güzel gözüken bir şeyi pazardan satın alıyorum direkt. Yaklaşık 2500 TL yatırmışım 6 ayda. 40 lira 80 lira yatıra yatıra ortaya çıkan para bu. Oyuna yatırdığım para hayatımdan bir şeyi eksiltmediği ya da ihtiyaçlarımı almamı engellemediği için sorgulamadım bu zamana kadar. Ama yine de elimdeki skinlerle oynayıp bunu artık durdurmak veya en azından azaltmak istiyorum. Ne kadar pahalı bir skin alırsam alayım bir zaman sonra onu satıp üzerine bakiye ekleyip daha pahalısını alıyorum ve bu döngü sürekli devam ediyor. Bunu nasıl durdurabilirim?

En azından aldığınız eşyaları sonradan Topluluk Pazarı'nda veya takas işlemleri ile satma veya değiştirme imkânınız var. Sık oynadığınız bir çevrim içi oyuna para yatırmak mantıklı olabilir, sonuçta yüzlerce saatinizi geçirdiğiniz bir oyunda zevkinizi artıracak şeyler ediniyorsunuz. Ancak sınırı aştığımızda işin ucu kopabiliyor. Oyuna ara verin ya da elinizde var olanla yetinmeye çalışın.

Sürekli CS2'ye para yatırmaya başladım. Oyun içinde gözüme güzel gözüken bir şeyi pazardan satın alıyorum direkt. Yaklaşık 2500 TL yatırmışım 6 ayda. 40 lira 80 lira yatıra yatıra ortaya çıkan para bu. Oyuna yatırdığım para hayatımdan bir şeyi eksiltmediği ya da ihtiyaçlarımı almamı engellemediği için sorgulamadım bu zamana kadar. Ama yine de elimdeki skinlerle oynayıp bunu artık durdurmak veya en azından azaltmak istiyorum. Ne kadar pahalı bir skin alırsam alayım bir zaman sonra onu satıp üzerine bakiye ekleyip daha pahalısını alıyorum ve bu döngü sürekli devam ediyor. Bunu nasıl durdurabilirim?

CS gibi rekabetçi oyunlarda kozmetik öğeler oyun üzerinde ki konsantreni bozar. Ayrıca dezavantajlıdır çünkü çoğu ajan benim zamanımda kolay picklenebiliyordu. Kendini oyun içinde kozmetik olarak değil yetenek olarak geliştirirsen iyi kasalar da düşebilir oyun içinde ki düşürdüğün öğeleri pazarda satarak kasa aç. Kendi cebinden harcamak saçma. Ayrıca TL kuru dönemi bitti. Daha çok zarara girersin.

Geri
Yukarı