Oyunlara para yatırmak saçma mı?

Sinemaya para veriyor musunuz ? Garip bir örnek olacak ama cinsel ilişki için para veriyor bazı insanlar. Para senin paran ister oyun al ister cinsel ilişki yaşamaya git istersen ağzına sokup yak. Ne yaparsan yap beraber kazanmıyoruz parayı.

Hayır değil aksine çok iyi geçenlerde Fall Guys aldım hala mutluyum aldığım ve oynadığım için mesela.
İşte bende almıştım bi ara çok mutluydum 70 Saat civarı oynadıktan sonra sezon güncellemesi geldi. Laptop zar zor kaldırıyordu ama zevk veriyordu. Sezon güncellemesinden sonra açmamaya başladı bi köşede duruyor :D

İşte bende almıştım bir ara çok mutluydum 70 saat civarı oynadıktan sonra sezon güncellemesi geldi. Laptop zar zor kaldırıyordu ama zevk veriyordu. Sezon güncellemesinden sonra açmamaya başladı bir köşede duruyor :D

Sizin adınıza üzüldüm hocam daha iyi bir bilgisayarda oynamanız dileğiyle :(

Vuruş hissiyatı gibi etkenler oyuncuyu psikolojik olarak etkiler ve bu yüzden yerde bulduğumuz ender skinleri alınca daha iyi oynayabiliyoruz. Oyun firmaları da size verdikleri beleş oyunun giderlerini (Sunucular, geliştirme süreci, elektrik faturaları, reklamlar vs.) desenler vererek karşılıyorlar. Hem siz, hem onlar kazanmış oluyor. PUBG Mobile oynamadım ama galiba UC denilen para birimi oynayarak değil gerçek parayla alınıyor. Zula direkt P2W ona oyun demiyorum. Biraz da oyundan oyuna değişiyor ama mantıklı.

Saçma değil 1 oyun kaç kişi tarafından yapılıyor ne kadar sürede yapılıyor emek var sonuçta onun karşılğı olarak alıyoruz oyunu ücresiz olan oyunlarda var fakat onlar oyun içi alışveriş yapıyorsun istersen. Mesela skin falan bana gereksiz geliyor P2W olmadığı sürece.

Bazı duvarları yıkmak lazım, fakat ülkemizde bir oyuna para vermek eski nesillerde alışagelmiş bir şey olmayabiliyor, herkes oyun camiasının içinde büyümedi, gidip de bir inşaatçı yada başka mesleği bir yapan adama oyuna para vermek yanlış mı dersen, bazısı oynamadığı için çok yanlış bulur bazısı ise saygı duyup kişinin kendi kararı diyebilir.

Benim düşüncem ise oyuna para vermek yanlış bir karar değil, karşılığında bana çok iyi zaman geçirecek yada çok kötü zaman geçirecek bir deneyim ve tecrübeyi yaşıyorum. Şu şekilde de düşünmek lazım, bu oyunu yapanlar da kendi bütçeleri ile yapıyor ve bu oyunu alan kimse olmazsa o adamlarda yeterli desteği bulamadığı için projelerini yarıda bırakıyorlar.

Sonuç olarak kendi isteğin ve zevkin sana neyi yaptırmak istiyorsa onu yap, durumun kötüyse almak zorunda değilsin gider başka bir hobiye yönelirsin yada zamanını geçirtecek bir aktiviteye yönelirsin.

Para benim param ne istersem onu alırım neden saçma olsun? Kime ne bunu diyenler genelde günde 2 paket sigara içen adamlar 20 liradan 40 lira para yapar günde ayda 1200 TL yılda 14.400 TL yapar günde 2 paket sigara içen birinin yıllık masrafı.

Yeni konular

Geri
Yukarı