Oyunlara "Türkçe Desteği Yok" diye kötü puan vermeyin

Bence çıkıyor, 10 kişi tanıyorsam 11'i zaten GTA V almış. Yerel fiyatlandırma ve Türkçe Dil desteği olmadan hedef miktarı kazanamazlar ki.
Ha ona katılıyorum bak. Firma tabii ki zorunda olmasa da deneme amaçlı elini taşın altına koyup Türkçe dil desteği getirse, belki de satışlar artar.

Türkçe yama veya dil seçeneği yapmayı şey zannediyorlar. Translate'e kopyala yapıştır oyundaki altyazı dosyanın olduğu yerde İngilizce olan kısmın altına koyuver. Bir kere bir oyuna dil eklemesi yapmak için çevirmen ekibinin veya kişisinin oyuna hakim olması gerekiyor. Pat diye önüne texti koyup bunu çevir oyuna koyacağız demesiyle olmuyor. Karakterin tarzını anlayacak, hikayeyi anlayacak. Bir sürü şey. 2 günde yapılıyor zannediyorlar para olunca.
Çevirmene verilen değer bu ülkede böyle oldukça hiçbir şey beklemeyin.

Sonuna kadar hakkımız diye düşünüyorum. Türkçe altyazı desteği sunsa firma, çeviri ekibi alsa alsa 10.000₺ falan alır, hadi bilemediniz 20.000₺ olsun. Ki özellikle şu pandemi döneminde TR'de oyun alımı arttığından bence sonuna kadar hakkımız.
Gerçekten gülüyorum ya. Arkadaşlar bizim paramız ölü!!!!!. Paramız aşırı değersiz. Firma Türkiye de para kazanmak için 2-3 kat fazla oyun satması gerekiyor sen hala hakkımız diyorsun. Biraz a haberi değilde başka kanalları aç

Türkçe yama veya dil seçeneği yapmayı şey zannediyorlar. Translate'e kopyala yapıştır oyundaki altyazı dosyanın olduğu yerde İngilizce olan kısmın altına koyuver. Bir kere bir oyuna dil eklemesi yapmak için çevirmen ekibinin veya kişisinin oyuna hakim olması gerekiyor. Pat diye önüne texti koyup bunu çevir oyuna koyacağız demesiyle olmuyor. Karakterin tarzını anlayacak, hikayeyi anlayacak. Bir sürü şey. 2 günde yapılıyor zannediyorlar para olunca.
Kanka biz 2 günde yapılıyor diye bir şey demedik ki, denildiyse de görmemişimdir.

Kanka biz 2 günde yapılıyor diye bir şey demedik ki, denildiyse de görmemişimdir.
Indie oyunlardan bahsediyoruz Taşyıldız ekibinden vesaire bahsetmiyoruz. Adamlar zaten bütçesi olmadığı için tek dilde çıkarıyor genel olarak. Çevirmene verecekleri para oyunun bütçesinden daha fazladır. Ha topluluk oluşturup bize çeviri yaptırabilir. O riske de herkes girmez.

Oyunundan oyununa değişir gibi. Öncelikle şu mobil oyun ve uygulamalara düşük puan verenlerin hiçbir haklı tarafı yok orayı geçiyorum. Steam gibi platformdaki oyunlardan büyük olanların koymama sebeplerini bilmiyorum ve neden koymadıklarını anlayamıyorum. Orta çaplı ve küçük oyunların da koymamasını doğal karşılıyorum.

En iyisi bu sırf Türkçe dil desteği yok diye düşük puan veren aptalların yorumunu okumamak. Böyle giderse bu konu 2 sezonluk kitaba dönüşecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı