Oyunlarda %100 CPU ve FPS dalgalanmaları

Mordorsfury

Hectopat
Yer
İstanbul Küçükçekmece
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben bu bilgisayarı yaklaşık 1. 5 sene önce bu siteden bir kaç arkadaşın önerisiyle aldım. Bu yaz sıvı teması oldu ve ekran kartıyla anakartı değiştirdim, yerine aynılarını aldım. Bunu yaptıktan sonra format da attım.

Ancak oyunlara girdiğimde CPU %100 oluyor bu yüzden FPS dalgalanmaları yaşıyorum. Durup dururken disk kullanımı %100'e çıkıyor ve en küçük işlemimde CPU 100 dereceyi buluyor. Setup kurarken PC'ye dokunamıyorum bile o kadar yavaşlıyor.

Sorunu anlamış değilim darboğaz mı var, varsa nasıl oluyor 1 sene böyle kullandım bir sorun yoktu, yoksa diskte mi bir problem var? Bu arada bir kaç kez bilgisayarım over temperature yüzünden kapandı ve kendini yeniden başlattı. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk kullanımı %100 masaüstünde mi oluyor? Eğer öyleyse driversal problem var. CPU için aynı şeyi söyleyemem.

Disk kullanımı %100 masaüstünde mi oluyor? Eğer öyleyse driversal problem var. CPU için aynı şeyi söyleyemem.
Disk kullanımı disk ile her hangi bir işlem yaptığımda oluyor, Cpu nun da ısı artışı aynı şekilde bir işlem yaptığım an fırlıyor bu discorda girmekten tutun steamden oyun kurmaya kadar sık sık oluyor

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı