Oyunlarda 60 FPS üstü alınca kendini rahatsız hissetmek

cruasier

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bundan 6-7 ay önce hatırı sayılır bir paraya bilgisayar aldım. Fakat aldığımdan beri bir takıntım var. Oyunlarda 60 FPS üstü almak istememek.

Mesela V-Sync olan oyunlarda kesinlikle açıyorum, ancak CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda 60 FPS olmuyor biliyorsunuz o yüzden 350-400 FPS alıyorum. Bu duruma bağlı olarak da fanlar deli gibi dönüyor ve bilgisayar çok ısınıyor. Kendimi rahatsız hissediyorum, sanki bilgisayarın gücünü azaltıyormuş gibi. Bilmiyorum biraz garip sanki.

Ben de aynı sizin gibiyim. :D Hikayeli oyunları NVIDIA ayarlarından 60 FPS'ye sabitleyip oynuyorum. Rainbow gibi Online oyunları da en az 120 FPS sabit oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bundan 6-7 ay önce hatırı sayılır bir paraya bilgisayar aldım. Fakat aldığımdan beri bir takıntım var. Oyunlarda 60 FPS üstü almak istememek.

Mesela V-Sync olan oyunlarda kesinlikle açıyorum, ancak CS:GO gibi rekabetçi oyunlarda 60 FPS olmuyor biliyorsunuz o yüzden 350-400 FPS alıyorum. Bu duruma bağlı olarak da fanlar deli gibi dönüyor ve bilgisayar çok ısınıyor. Kendimi rahatsız hissediyorum, sanki bilgisayarın gücünü azaltıyormuş gibi. Bilmiyorum biraz garip sanki.

Hocam 350-400 FPS de oynamak zararlı değil ama bu kadar yüksek FPS'de oynamanız sistemi yorar. En az 200-250 FPS arası sabitlemeniz daha yararlı olur.

Son düzenleme:
Her oyunu 25 FPS oynayan ben milletin dertlerini okurken olur gibi.

IMG_20200516_021708_897.jpg

Uz o yüzden 350-400 FPS alıyorum. Bu duruma bağlı olarak da fanlar deli gibi dönüyor ve bilgisayar çok ısınıyor. Kendimi rahatsız hissediyorum, sanki bilgisayarın gücünü azaltıyormuş gibi. Bilmiyorum biraz garip sanki.

Kanka benim ablamın PC'de arkada 10-20 arası uygulama açıkken Valorant 300 FPS alıyordum. Masaüstü PC ise sıkıntı değil ama dizüstü PC de benim gibi arkada onlarca uygulama açık Valorant girersen PC bozulur. Ben de benim dizüstü PC varken oyun oynamazdım çok ama masaüstü alınca oyundan çıkmıyorum. Masaüstüyse sıkıntı değil, 2 gün ardı ardına PC ile Full kesintisiz oyun oynayanlar var. Bir şey olmuyor onlarınkine sana mı olacak?

Her oyunu 25 FPS oynayan ben milletin dertlerini okurken olur gibi.

Eki Görüntüle 1009009

Vallahi bu ben jfnerhgbegb. Ben 30 FPS zor alıyorum.

Geri
Yukarı