Oyunlarda 64 bit ile 32 bit arasındaki FPS farkı

KarakayaAdem

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir şey merak ediyorum. Acaba 64 Bitle 32 Bit arasında bir FPS farkı var mıdır? Örneğin ben BF 1'de Ultra ayarlarda 50 FPS alıyorum yüksek ayarlarda ise 60-70 FPS alıyorum. Peki bilgisayarımı 64 bit yaptığımda bu değer değişir mi? Teşekkürler.

Teknik olarak bu mümkün değil ki. Bildiğim yeni nesil oyunların tamamı 64 Bit sistem gereksinimiyle çıkıyor. Bir şekilde oyunları çalıştırsanız bile bu oyunların bellek kullanımı yüksek olacağından 32 Bit'in RAM sınırıyla karşılaşacaksınız. Bu da takılmalara yol açacak. 32 Bit devri öldü. 64 Bit'e geçin.

Öncelikle bütün Technopat üyelerine selamlar. 32 bit artık günümüzde kullanılmıyor. Sizin için sisteminize en uygun ve performans anlamında yapmanız gereken en makul olay Windows 10 Pro 64 bit e geçmek olur.

Öncelikle bütün Technopat üyelerine selamlar. 32 bit artık günümüzde kullanılmıyor. Sizin için sisteminize en uygun ve performans anlamında yapmanız gereken en makul olay Windows 10 Pro 64 bit e geçmek olur.
benim pc de c diskinde program files ve program files(x86) var steam de x86 klasorunde oyunda etkisi varmıdır.

Ben eskiden 32 Bit kullanıyordum şimdi 64. FPS farkı var kesinlikle eskiden Minecraft'ta en düşük ayarlarda 60FPS 64 Bit'te ise artı SSD taktık üstüne ekran kartı 1GB 13FPS sabitte kalıyor. Arkadaşımın PC'si 32 Bit onda denedik ve 500Max FPS aldı. Yani özetle FPS farkı var 32 Bit ölmedi sadece artık kullanımı azaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı