Oyunlarda aim nasıl geliştirebilirim?

• Konuyu başlatan ewig
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 4B

ewig

Decapat
Arkadaşlar Valorant, CS gibi oyunlar oynuyorum fakat rakiplerimden daha cok kill almak istıyorum ama ölüyorum :D .Aim nasıl geliştirebilirim? Maçdan önce ısınıyorum fakat hiç etkilemiyor neredeyse. Aim geliştirecek bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Eskiden telefona klavye mouse takınca daha iyi oynuyordum. Şimdi kasmadığı ve büyük ekranda olduğum halde kötü oynuyorum. Çünkü oynayacak zaman kalmıyor. :D

Burada mouse ve mousepad çok kritik öneme sahip. X-101'den yada LİM'den satılan "Geyming Fare" alırsan, pek de kaliteli fareler satmıyorlar. Yada satılan farelerin kalitesi belli.

Valorant'ı bilmiyorum ama CS:GO için sana şöyle bir şey diyebilirim.

Koltuğun rahat olacak. Yada sandalyen. 40-50 dakika sürüyor bir rekabetçi maç. Maçın ortalarında "Off sırtım ağrıdı" falan deme.
Faren iyi olacak. Hatta fare altığın, fareden de iyi olacak. Çünkü oyunda aim almanı sağlayacak şey senin fare.
Çok oynamak. Ben 800 saat CS:GO oynayışım var. 250 win, 300'de lose olsa 550 oyun. 400 oyunu ben sadece Dust2 attım. Artık adamların nereden saldıracağını, nereye pusacağını biliyorum. Ona göre çıkıyorum. Bu çıkışlarımda da genelde öldürüp, yara bile almıyorum.
Reflekslerin çok iyi olacak. Dust2'de long çıkarken bomba alanında bir kafa görüp görmediğinin tereddüdüne düşmeyeceksin.
Kulaklık. Kesinlikle yine X-101'den yada LİM'den satılan "Geyming Kulaklık" almayacaksın. Yine üst düzey kulaklık alacaksın. Benim önceki kulaklığım Logitech G231 idi. Kırdım. X-101'den yada LİM'den satılan "Geyming Kulaklık"a sahip kuzenimden alıp CS:GO girdim. Tamamen uğultu geliyordu. Maçı da kaybettik.

Bu yani. Kulaklık, fare oyundaki her şeyin. İyi olmak zorunda. Yoksa belirli bir seviyenin üstüne çıkamazsın.

Arkadaşlar Valorant, CS gibi oyunlar oynuyorum fakat rakiplerimden daha cok kill almak istıyorum ama ölüyorum :D .Aim nasıl geliştirebilirim? Maçdan önce ısınıyorum fakat hiç etkilemiyor neredeyse. Aim geliştirecek bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Aimden ziyade soğuk kanlı olmayı öğrenmelisin. Çok insan var aim çalışıp maça girdiğinde adam görünce One Tab atmayı veya sprey yapmayı unutup ölme korkusuyla taramaya başlayan. Aim mapleri 2. yapacağın şey olsun. Normal maç gir mesela biraz alıştır kendini soğuk kanlı davranıp heyecanlanmamaya.

Çok fazla oynaman gerekiyor. O gün içinde ilk girdiğinde alıştırma yap hemen dereceli girme. İnternette bir sürü video var insanların kendi geliştirdiği teknikler ile alakalı onları izleyebilirsin. Aim Lab diye bir oyun var. Oradan çalışabilirsin.

Geri
Yukarı