Oyunlarda AMD mi yoksa Intel mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar bilgisayarlarda kullandığımız yazılımlar birbirinden farklıdır ve farklı donanım ve ayarlarda farklı sonuçlar verirler. Biri aynı model AMD işlemciden ya da Intel işlemciden memnunken, başka biri hayal kırıklığına uğrayabilir. Oyunlar da yazılımdır ve bazı nadir oyunların performansında işlemci cidden büyük fark yaratır. ,,

Mesela GTA serisi ve Skyrim ekran kartı kadar işlemcinin de önemli olduğu oyunlardır. Intel- AMD farkından ziyade yazılım farkı vardır. Bu da hangi marka olursa olsun saat hızı yüksek bile olsa eski nesil işlemcilerde performansı düşürür. Sonuçta hem AMD, hem Intel ile çok iyi oyun bilgisayarları toplayabilirsiniz. Bazı nadir durumlarda en mükemmel sistem bile oyunun kodlarındaki hatalar, ekran kartı sürücüsündeki bir hata ya da sistem genelince kolay tespit edilemeyen bir fark ya da sorun yüzünden çuvallayabilir, takılabilir.

Bilgisayar konsol değildir, çok daha geniş bir dünyadır, zordur ama öğrenmeye açıksanız çok şey öğretir :) Ezberci olmayın, öğrenmeye açık olun. Bugün bildiğimiz her şey yarın geçersiz olabilir, çok bilmek değil, çok öğrenmek önemlidir.

Sevgili forumumuzun değerli üyesi mehmet kardeşim, sen bu forumda kartım iyimi diye kaç defa sordun... Hayır bir kere sordun bizde sana iyi dedik. İkinci kez sorunca değişik cevap alacağınımı sanıyorsun? Sistem önerilerinde'de böylesin, bu konuda ayrı sistem önerisi, dier aynı konuyu açdığında'da değişik sistem önerisi yapacağımızı sanıyorsun. Her konuya arada kendini sığdırıp, bu soruyu soruyorsun. "bu kart kaç sene gider" ;) Nereye gidiyor ya.

Ben liseli ergenleri temsil ediyorum. Haliyle paramız yok D:

Cebinizde kocaman bir delik oluşmasını istemiyorsanız AMD terci edin. Gerçi bizim cep delinse de fark etmez içi boş nede olsa.

Bide harçlığı ile biriktirenler var 1500 TL yi. ;)

IVY Bridgeli işlemciler ne kadar olacak merak ediyorum :) Birde HD 4000 AMD ve NVİDİA tabanlı giriş seviyesi grafik kartlarını geride bırakacakmış :)

Konuya cevabım ise ; Her ne kadar İntel'in Sandy Bridge ve IVY Bridge işlemcileri AMD'nin FX işlemcilerinden üstün olsada bizim için önemli olan verilen para miktarıdır :) INTEL markanında çok anılıp dillerde dolanması diğer firmalar tarafından para üzerine verilen destektir :) Bizim gibi 100-150 TL ile harçlık biriktirenler kesinlikle AMD tercih etmelidir :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşım şunu söyleyeyim: ben AMD almam. İsterse ekran kartı GTX 670 olsun, bikere ağzım yandı. Şimdi üfleye üfleye yiyorum. AMD sakın almayın. Çok çok pişman olursun. Tamam ben HD 7850 aldım, iki sene sonra değiştiririz.;)

Sevgili Mehmet, lütfen bilgi sahibi olmadığınız konularda fikir beyan edip insanları yanlış yönlendirmeyin. O sistemi alırken bilgi yetersizliğinizden ötürü forumda onlarca mesaj atıp, bununla da yetinmeyip sahte hesaplarla bizi çapraz sorguya çektiğinizi hepimiz biliyoruz. Hatta hatta DonanımHaber ile Technopat Forum arasında sistem tavsiyelerini karşılaştırdığınızı ve her gün size önerilen ve körü körüne kabul ettiğiniz ASRock anakartlı sistemleri de unutmadık.

Bu yüzden şundan emin olun ki sizin "AMD almayın" tavsiyenizi burada ciddiye alacak hiç kimse yok. İşlemciler ve işlemci soğutması konusunda en ufak bir bilginiz olmadığı açık. Dengeli bir sistem toplama bilgisinden ise çok uzaksınız. Yaptığınız desteksiz yorumların altını doldurmadıkça da bu yorumlar komik görünmekten öteye gidemeyecektir.

Bu yüzden sizi dört konuda uyarma gereği duyuyoruz:

• Aynı konuyu farklı hesaplarla birden fazla konu açarak sormayın
  • Konu içerisinde kendi alakasız sorularınızı sorarak konuları dağıtmayın
  • Her sistem tavsiyesinde AMD hakkındaki çarpıtıcı düşüncelerinizi beyan etmeyin
  • Türkçe kurallarını öğrenin ve bu kuralara uymaya başlayın zira şimdiye kadar 9 ceza aldınız

Saygılarımızda

TP Ekibi

Mehmet bizim pideyi niye getirmedin kardeşim :D Çorbayı ekmeksiz yedik senin yüzünden :D

Şaka bir yana Mehmet.

Madem ben bir daha AMD almam bir kere yandım bir daha yanmam diyorsun.
Neden AMD mi Intel mi alayım diye soruyorsun ?

Bu saçmalıkta engel tanımayan tarzınızı neye borçlusunuz efendim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
IVY Bridgeli işlemciler ne kadar olacak merak ediyorum :) Birde HD 4000 AMD ve NVİDİA tabanlı giriş seviyesi grafik kartlarını geride bırakacakmış :)

Konuya cevabım ise ; Her ne kadar İntel'in Sandy Bridge ve IVY Bridge işlemcileri AMD'nin FX işlemcilerinden üstün olsada bizim için önemli olan verilen para miktarıdır :) INTEL markanında çok anılıp dillerde dolanması diğer firmalar tarafından para üzerine verilen destektir :) Bizim gibi 100-150 TL ile harçlık biriktirenler kesinlikle AMD tercih etmelidir :)

Erhan, o değilde Ivy Bridge işlemciler piyasada be :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı