Oyunlarda anlık ping yükselmesi

Hocam konuyu hortlatıyorum ancak böyle olmasının sebebi nedir? Hızım yarı yarıya düşüyor ancak pingim bir nebze olsa da diğerine göre stabilleşiyor. Bunu yapmadan farklı bir çözüm yolu var mı? (Ethernet hariç.)

Modem veya kullandığınız cihazın 802.11n standartını sağlıyamıyor olmasından.
İşte bu yüzden kaliteli veya marka ürünleri kullanın diye tavsiyeler veriliyor.
İçeriğinde hangi işlemci ya da hangi Wi-Fi işlemcisine sahip olduğü bilinmeyen cihazlar var.

Modem veya kullandığınız cihazın 802.11n standartını sağlıyamıyor olmasından.
İşte bu yüzden kaliteli veya marka ürünleri kullanın diye tavsiyeler veriliyor.
İçeriğinde hangi işlemci ya da hangi Wi-Fi işlemcisine sahip olduğü bilinmeyen cihazlar var.
Önerdiğiniz bir modem var mı? Keenetic markasının modemleri çok pahalı geldi, bütçemi aşıyor.

Önerdiğiniz bir modem var mı? Keenetic markasının modemleri çok pahalı geldi, bütçemi aşıyor.

Bu sorun için 802.11AC ve üzeri bir standartı destekleyen bir modem ve alıcıya sahip ürün kullanmanız durumunda sorununu muhtemelen düzelecektir.
Not: Sorun sadece modem de değil mevcut Wi-Fi alıcınızda da olabilir.

Modem ara yüzünden Wi-Fi 802.11 b/g/n ayarını 802.11 b/g çekin, indirme hızını düşecektir. Pinginiz stabil ve düşük bir değer olacaktır, aynı sorunu League Of Legends da yaşıyorum.
Eki Görüntüle 1186443
Zyxel arayüzünde böyle bir ayar bulamadım. İnternet üzerinden araştırdım fakat yine nasıl yapacağımı bulamadım. Bir bilginiz var mı?

Bu sorun için 802.11AC ve üzeri bir standartı destekleyen bir modem ve alıcıya sahip ürün kullanmanız durumunda sorununu muhtemelen düzelecektir.
Not: Sorun sadece modem de değil mevcut Wi-Fi alıcınızda da olabilir.
Merhaba hocam, ben fiber internet kullanıyorum hızım yüksek. 5 ghz kullanıyorum ve modem arayüzümde yine ekteki bir ayar kullanıyorum ama anlık ping sürekli artıyor. FİFA 22, pubg farketmiyor oyun oynanmıyor. Sorun nerede sizce ?

Dosya Ekleri

• internet hızı.png
    internet hızı.png
    203,1 KB · Görüntüleme: 238
  • Modem Arayüzü.png
    Modem Arayüzü.png
    65,4 KB · Görüntüleme: 230
Merhaba hocam, ben fiber internet kullanıyorum hızım yüksek. 5 GHz kullanıyorum ve modem arayüzümde yine ekteki bir ayar kullanıyorum ama anlık ping sürekli artıyor. FIFA 22, PUBG fark etmiyor oyun oynanmıyor. Sorun nerede sizce?

Bant genişliğindeki MHz değerini değiştirerek deneyiniz.

Kullanıldığınız Wi-Fi aygıtı MediaTek mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı