encopanco

Hectopat
Daha fazla  
  • GPU: MSI Gaming X RX 580 8 GB OC'suz
  • CPU: Ryzen 5 1600
  • Driver: 17.6.2 Crimson(En günceli)
  • Ekran: ASUS VG248QE 144Hz 1080P Dual Link DVI
  • MOBO: MSI B350 Tomahawk
  • PSU: FSP HD600 Hydro 600W 80+
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB DDR4-2400MHz
Evet başlıkta da bahsettiğim gibi oynadığım her oyunda(GTA 5, CS:GO, Witcher3, Doom, Dishonored2, Metro Redux, BioShock Infinite, Fallout4, Prey, KF2, RotTR) en yüksek anti aliasing ayarlarını kullansam dahi(8XMSAA, SSAA2X, 8XTXAA, TAA) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker(objelerin yerinden oynaması) denilen nalet meydana geliyor. İnternetten videolu karşılaştırma yapıyorum başka 1080P oynayanlar da öyle bir sorun göremiyorum videolarda bile görüntü kalitesi düşmesine rağmen insanlarda öyle bir sorun yok. Gayet pürüzsüz kenarlar ve objeler harket ettikleri zaman oynamıyor(özellikle gölgeler)
GTA 5'te aynen bu videodaki sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5'te ve geriye kalan bütün oyunlarda bu sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Pencerenin altına dikkat edin.)

Deneyip sonuca varamadığım;

ReShade, SMAA injector kullandım.
HDMI, Display Port ile monitörü kullandım.(Aynı zamanda fraps gibi programlarla kayıt aldığımda sorun videolarda da vardı yani monitörün bir sıkıntısı olmadığına eminim desktopta falan böyle sorunlar yok.)
BIOS güncelledim.
VSR kullanıp çözünürlüğü 4K yaptım yine aynı sorunlar devam etti çok şaşırtıcı.
AMD Softwareden MSAA 8X yaptım.
Bütün driverları DDU ile silip güvenli modda yeniden kurdum.

Biraz yardım çok iyi olur sağ olun.

Güya teknoloji yardımlaşma forumu. Yöneticinin verdiği cevaba bakın :D 100 sayfalık forumlarda yüzlerce belki de binlerce kişi bu sorunu yaşıyoruz çözüm bulabilen yok. Senin verdiğin cevaba bak "bizde neden yok" pardon biz yalan söyleyip forumu gereksiz meşgul ediyoruz. Komik gerçekten ya.
7 sayfayı okumadan ortadan öyle lap diye dalarsanız böyle hiçbir şey anlamadığınız cümleye laf sokma derdine düşersiniz. Daha dün gelmişsiniz bugün benim cevabımı eleştiriyorsunuz. Kouya bir katkınız olacaksa yapın, yoksa hiç yorum yapmayın, konu dağılmasın.

O cümleyi neden yazdığımı tekrar açıklamayacağım zira geriye dönüp okursanız anlarsınız. Biz burada sorun çözmek için dönüt almaya çalışıyoruz, gölge yapmayın lütfen.

O kadar doğru ki.

Siz de ^^
Ben ümidimi kestim. Hele de Technopat yetkilileri bize çözüm arıyacağına böyle cevaplar vermesi beni daha da üzdü. En azından bilgilendirebilirdi bizi neyse yapacak bir şeyimiz yok artık.
Buyurun, ekran kartınızı değiştirerek başlayın.

Ben ümidimi kestim helede Technopat yetkilileri bize çözüm arıyacağına böyle cevaplar vermesi beni daha da üzdü en azından bilgilendirebilirdi bizi neyse yapacak bir şeyimiz yok artık

Aynısını hissediyorum yıllar

7 Sayfayı okumadan ortadan öyle lap diye dalarsanız böyle hiçbir şey anlamadığınız cümleye laf sokma derdine düşersiniz? Daha dün gelmişsiniz bugün benim cevabımı eleştiriyorsunuz.

Maalesef, 7 sayfayı okumadan ortaya öyle lap diye dalmamış gözüküyorum. 28 Mayıs 2019 tarihinde konunun 1. sayfasının son cevabını yazmışım. Dolayısıyla sanırım bugün gelip yanıtınızı eleştirmiyor oluyorum, haksız mıyım ?

HDMI kablodan olabilir mi? Eski kablolar HDMI 1.2 versiyon 1.3 versiyon olabilir onlarda bu tarz özellikleri destekmez teknoloji mağazalarından marka bir HDMI 2.0 versiyon lisanlı bir kablo ile deneyin

Arkadaşlar ben FPS'den fedakarlık yapıp titreme işini %90 azalttım.
  • AMD için Radeon ayarlarından ekran bölümüne girin "Virtual Super Resolution"u aktif edin.
  • Daha sonra masaüstünden görüntü ayarlarından ekran çözünürlüğünü 3200X1800 yapın.
  • Gelişmiş ölçeklendirme ayarlarına tıklayın el ile girip 150 yapın.
  • Oturumu kapat seçeneğini seçip tekrar açın PC'yi.
  • Oyun içerisinden de görüntü ayarlarını bu şekilde yapın.

Aslında 2K ayarlarda da titreme azalıyor ama bu ayar daha iyi gibi geldi bana %50 FPS düştü maalesef. 2K ayarları seçmek isterseniz 2560X1440 işleme ölçeğini el ile 125 yapın. Yöneticilerden yardım gelmiyor ama biz kendimiz bir şeyler yapalım bari. Ne de olsa onlarda böyle bir sorun olmuyormuş :D

7 Sayfayı okumadan ortadan öyle lap diye dalarsanız böyle hiçbir şey anlamadığınız cümleye laf sokma derdine düşersiniz? Daha dün gelmişsiniz bugün benim cevabımı eleştiriyorsunuz. Kouya bir katkınız olacaksa yapın, yoksa hiç yorum yapmayın, konu dağılmasın.

O cümleyi neden yazdığımı tekrar açıklamayacağım zira geriye dönüp okursanız anlarsınız. Biz burada sorun çözmek için dönüt almaya çalışıyoruz, gölge yapmayın lütfen.

Siz de ^^

Buyurun, ekran kartınızı değiştirerek başlayın.

Değiştirdim bir işe yaramadı :)

Ne de olsa onlarda böyle bir sorun olmuyormuş :D

Hem de "Dün gelenler eleştiriyor." Gerçekten ilginç. Çözüm öneriniz için teşekkürler, 1080P'nin 24" ekrana yetersiz geldiği kanaatindeyim şu an sizin önerinizi gözden geçirince :D

7 Sayfayı okumadan ortadan öyle lap diye dalarsanız böyle hiçbir şey anlamadığınız cümleye laf sokma derdine düşersiniz? Daha dün gelmişsiniz bugün benim cevabımı eleştiriyorsunuz.

Cevap yazmamışım, şimdi yazayım. İlk olarak, bildiğiniz üzere ilk sayfada bile yanıtım var. Dolayısıyla okumuş olabilirim sanırım? İkinci olarak ise, konuya 28 Mayıs 2019 tarihinde gelmişim neredeyse 1 yıl olmuş. Kendi forumunuzda öyle demek istememişseniz bile "biz de kullanıyoruz bizde neden yok" derseniz insanlar istediği gibi anlar. Zira sizde o sorunun oluşmaması sırf NVIDIA forumlarındaki 100.000'den fazla konuyu yalanlamaz, tam aksine onlarda sorun olup sizde olmadığını ifade eder. Yanlış anlaşılabilir bir cümle kurup yanlış anlaşıldığında da insanlara "Dün gelmişsiniz beni eleştiriyorsunuz" demek de hiç doğru gelmedi bana.

Yeni konular

Geri
Yukarı