encopanco

Hectopat
Daha fazla  
  • GPU: MSI Gaming X RX 580 8 GB OC'suz
  • CPU: Ryzen 5 1600
  • Driver: 17.6.2 Crimson(En günceli)
  • Ekran: ASUS VG248QE 144Hz 1080P Dual Link DVI
  • MOBO: MSI B350 Tomahawk
  • PSU: FSP HD600 Hydro 600W 80+
  • RAM: Corsair Vengeance 16 GB DDR4-2400MHz
Evet başlıkta da bahsettiğim gibi oynadığım her oyunda(GTA 5, CS:GO, Witcher3, Doom, Dishonored2, Metro Redux, BioShock Infinite, Fallout4, Prey, KF2, RotTR) en yüksek anti aliasing ayarlarını kullansam dahi(8XMSAA, SSAA2X, 8XTXAA, TAA) köşelerde tırtıklar var ve hareket ettiğim zaman etraftaki gölge ve texturelarda flicker(objelerin yerinden oynaması) denilen nalet meydana geliyor. İnternetten videolu karşılaştırma yapıyorum başka 1080P oynayanlar da öyle bir sorun göremiyorum videolarda bile görüntü kalitesi düşmesine rağmen insanlarda öyle bir sorun yok. Gayet pürüzsüz kenarlar ve objeler harket ettikleri zaman oynamıyor(özellikle gölgeler)
GTA 5'te aynen bu videodaki sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5'te ve geriye kalan bütün oyunlarda bu sorun var:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Pencerenin altına dikkat edin.)

Deneyip sonuca varamadığım;

ReShade, SMAA injector kullandım.
HDMI, Display Port ile monitörü kullandım.(Aynı zamanda fraps gibi programlarla kayıt aldığımda sorun videolarda da vardı yani monitörün bir sıkıntısı olmadığına eminim desktopta falan böyle sorunlar yok.)
BIOS güncelledim.
VSR kullanıp çözünürlüğü 4K yaptım yine aynı sorunlar devam etti çok şaşırtıcı.
AMD Softwareden MSAA 8X yaptım.
Bütün driverları DDU ile silip güvenli modda yeniden kurdum.

Biraz yardım çok iyi olur sağ olun.

Fakat aynı şey diğer oyunlarda/görsellerde de oluyor.

关于画面的锯齿闪烁是否是电网污染造成的谣言
Burada da bazı şeyler hakkında bahsedilmiş.
Google translate ile Türkçeye çevirdim.

Söylentilerin sözde açıklaması 1: Elektrikli aletlerimizde neden kondansatör ve indüktör var ve elektrik şebekesinin kirlenmesi bunlara zarar verecek, bu da ekranda pürüzlü titremeye neden olacak.

Söylentilerin sözde açıklaması 2: elektrik şebekesinin kirliliği ekranın "ışık tüpünü" etkilemiş ve böylece görüntünün pürüzlü titremesine neden olmuştur.

Söylentilerin sözde açıklaması 3: Aralık 2021'deki son gelişme: Devlet Şebekesi ve Belediye Çevre Koruma Bürosu tarafından yapılan profesyonel denetimlerin sonuçlarına göre, anormal pürüzlü ve titreyen görüntülere neden olan bu tür elektrik kirliliği için profesyonel terim elektronik görüntüleme cihazlarının sayısı [uyumlu Anormal dalga kesinti darbe frekansı] olarak adlandırılır. Basitçe söylemek gerekirse, 6 kilometrelik bir yarıçap içinde, esas olarak bir elektromanyetik dalga taşıyıcısı olan büyük ölçekli bir güç taşıyıcısı var.Elektrikle çalışırken, evinizle aynı frekansa müdahale edecek özel bir dalga ortaya çıkacaktır. veya topluluk dağıtım istasyonu Elektriğin orta bölüm darbesi senkronize edilir, bu da tüm elektrikli ekipmanlarda kalıcı hasara neden olur, ev tipi bakır tellerin ısı yükünü ve güç tüketimini artırır ve elektrikli cihazların ısınması ve eskimesi gibi sorunlara neden olur. Ve kapsam çok geniş olduğu için kirlilik kaynağını ortadan kaldırmak çok zordur ve nedenini bildikten sonra çözmek hala zordur. Guodian ve Çevre Koruma Bürosu bu sorunu zaten biliyordu, bu nedenle şimdi yeni topluluğun dağıtım istasyonu çok pahalı bir çevrimiçi dinamik frekans modülasyon cihazının kurulumunu gerektirecek, böylece sakinlerin elektrik tüketiminin gerçek zamanlı frekans modülasyonu olmayacak aynı frekanstan rahatsız olun.

Eki Görüntüle 1649787
Witcher 3, En yüksek ayarlar. Görüntülerde çok daha iyi gözüküyor oyun. Tamamen bozuk, bulanık grafikler

Eki Görüntüle 1649805

Eki Görüntüle 1649805
Ben bir sorun göremiyorum resimlerde.

Attığım görüntüler gayet güzel gözüküyor fakat oyunda öyle değil malesef.

Seni de ikna etmeye çalışmak yoruyor artık.
Bir görüntüde neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edebilecek bir beyine sahip olduğumu düşünüyorum.
Ayrıca, bu kadar post atılmış, içinde 500 kişiden fazla kişi bulunan bir sunucuya sahip, forumlarda sık sık tartışma konusu olan bir problem bu.
Yani buraya gelip gidip burada problem yok burada şu yok diyince noluyor anlayamıyorum şahsen. Ki sana bunu kanıtlasak ne olacak? Çözebilecek misin problemi? Hayır. E bir problemin de yok sanırsam, neden hala aynı topicdeki atılan şeylere cevap yazma gereksiniminde bulunuyorsun?

Son düzenleme:
Attığım görüntüler gayet güzel gözüküyor fakat oyunda öyle değil maalesef.

Seni de ikna etmeye çalışmak yoruyor artık.
Bir görüntüde neyin doğru neyin yanlış olduğunu ayırt edebilecek bir beyine sahip olduğumu düşünüyorum.
Ayrıca, bu kadar post atılmış, içinde 500 kişiden fazla kişi bulunan bir sunucuya sahip, forumlarda sık sık tartışma konusu olan bir problem bu.
Yani buraya gelip gidip burada problem yok burada şu yok deyince ne oluyor anlayamıyorum şahsen. Ki sana bunu kanıtlasak ne olacak? Çözebilecek misin problemi? Hayır. E bir problemin de yok sanırsam, neden hala aynı topicdeki atılan şeylere cevap yazma gereksiniminde bulunuyorsun?

Oyunda öyleyse, resimde sıkıntı yoksa ne diye resim atıyorsun o zaman? Sizin ne gördüğünüz, ne düşündüğünüz, ne dediğiniz, başka kaç kişinin kaç forumda ne tartıştığı, ne dediği, ne söylediği zerre umurumda değil. Paylaştığınız görüntülerde hiçbir problem yok. Ha hala aksini iddia ediyorsanız adamlar ofislerine davet ettiler. Gidin orada deneyin. Kafanızdan problem üretip çözüm arıyorsunuz problem yok deyince de triggerlanıyorsunuz.

Oyunda öyleyse, resimde sıkıntı yoksa ne diye resim atıyorsun o zaman? Sizin ne gördüğünüz, ne düşündüğünüz, ne dediğiniz, başka kaç kişinin kaç forumda ne tartıştığı, ne dediği, ne söylediği zerre umurumda değil. Paylaştığınız görüntülerde hiçbir problem yok. Ha hala aksini iddia ediyorsanız adamlar ofislerine davet ettiler. Gidin orada deneyin. Kafanızdan problem üretip çözüm arıyorsunuz problem yok deyince de triggerlanıyorsunuz.
Hocam bana bir cevap verir misin, neden TV'de oluyor bu? Video istersen akşam atarım, dizi izlerken bütün nesneler halay çekiyor, neden?

Hocam bana bir cevap verir misin, neden TV'de oluyor bu? Video istersen akşam atarım, dizi izlerken bütün nesneler halay çekiyor, neden?

Bilmiyorum dostum. Ben sadece o arkadaşın attığı resimlere yorum yaptım. Onlarda herhangi bir sıkıntı göremiyorum. Sen de video çekersen bakabilirim. O TV'yi başka bir yerde denediniz mi? Ya da başka bir TV denediniz mi? Elektrik falan filan diyorlar ama bence imkansız bu.

Bilmiyorum dostum. Ben sadece o arkadaşın attığı resimlere yorum yaptım. Onlarda herhangi bir sıkıntı göremiyorum. Sen de video çekersen bakabilirim. O TV'yi başka bir yerde denediniz mi? Ya da başka bir TV denediniz mi? Elektrik falan filan diyorlar ama bence imkansız bu.

İnanın bende anlamıyorum inanın, PC için tamam diyorum PC'ye etki edecek onlarca şey var ekran kartı, RAM vs ama TV'de bile olması çok saçma gerçekten çok saçma, başka yerde denemedim, video çekeceğim hocam sizin için.

İnanın şuan tek inanabileceğim şey bu problemin elektriksel olması. Garip bir şekilde benim televizyonumda bir sıkıntı yok.
Görüntülerdekiyle benim karşılaştığımın cidden alakası yok. Video kaydetme programıyla çektiğimde de çok yüksek dosya boyutu.

Ben anlayamıyorum artık cidden bu problemi. Çok canımı sıkıyor ve yapabileceğimiz bir şey de yok gibi. Dolandırılmadığıma rağmen dolandırılmış gibi hissediyorum bu bilgisayarı aldığımdan beri. 1 kere bire oyun oynayamadım doğru düzgün. Hepsi bulanık, pixel pixel. Görüntü kalitesi yeni bilgisayar alma sebebimdi, şimdi de eski bilgisayarımı özlüyorum.

LTT'de işte bir şeyler yazıyorlar fakat bir sonuca varamıyor kimse.

İstanbul'da yaşasam koşarak giderdim emin ol. Şuanki yaşadığım aile ortamında da ayrıca öyke bir imkanım da yok.

74 sayfa olmuş hala çözüm yok ve ben 3 bilgisayar değiştirdim hala aynı şeyi yaşıyorum şaka gibi

6 yıldır hala devammı ediyor bro.

74 sayfa olmuş hala çözüm yok ve ben 3 bilgisayar değiştirdim hala aynı şeyi yaşıyorum şaka gibi

6 yıldır hala devammı ediyor bro

Önüme bu çıktı.

Son düzenleyen: Moderatör:
6 yıldır hala devammı ediyor bro

Önüme bu çıktı

Maalesef işe yaramadı, ama çözünürlüğü monitörümün üstünde çözünürlüğe alınca birazcık düzeliyor ama çok kasmaya başlıyor bu sefer de.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı