Oyunlarda ayarları kıstıkça FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

Junyaros

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 gb mhz 3200
Ekran kartı
4gb rtx 3050
İşlemci
11th Gen Intel Core i5-11400H 2.70GHz 2.69GHz
Oyunlarda ayarların aşağıya doğru çektikçe FPS düşüyor. Ultra'dan orta seviyeye çekince 200 ise 150'ye kadar düşmekte, sebebini anlayamıyorum. Bir de ayarları düşürdükçe GPU'ya yük biniyor.%50 kullanımdan %80 ne kadar çıkmakta, nasıl düzeltebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları yükselt? Örnek ben az önce denedim bir tane %66 res scale kullanırken 65-70 FPS alıyordum ama aşırı droplu onu %80 yapınca FPS 50-55 oldu ama 0 drop.

Oyunlarda yüksek segment bir ekran kartı kullanırsanız ve oyunda ultradan orta ayarlara çekerseniz ekran kartına az yük binmeyeceği için yani yüzdelik kullanımı düşeceği için FPS'inizde düşme yaşanacaktır. O yüzden yüksek segment ekran kartlarında grafik ayarlarını düşüğe çekilmesi önerilmez ve ekran kartının performansını alamazsınız.

Bende de Bannerlord da ayar düşürünce drop oluyordu, en yüksek ayarda oynamak zorundayım
ne büyük kayıp değil mi :D
Benim laptopta düşük ayar/yüksek ayar fark etmiyor 80-86 derece sıcaklık oluyor, ilginç.

Oyunlarda yüksek segment bir ekran kartı kullanırsanız ve oyunda Ultra'dan orta ayarlara çekerseniz ekran kartına az yük binmeyeceği için yani yüzdelik kullanımı düşeceği için FPS'inizde düşme yaşanacaktır. O yüzden yüksek segment ekran kartlarında grafik ayarlarını düşüğe çekilmesi önerilmez ve ekran kartının performansını alamazsınız.

Hocam doğru söylemiş bu cevabı çözüldü olarak işaretleyebilirsin.

Oyunlarda yüksek segment bir ekran kartı kullanırsanız ve oyunda Ultra'dan orta ayarlara çekerseniz ekran kartına az yük binmeyeceği için yani yüzdelik kullanımı düşeceği için FPS'inizde düşme yaşanacaktır. O yüzden yüksek segment ekran kartlarında grafik ayarlarını düşüğe çekilmesi önerilmez ve ekran kartının performansını alamazsınız.

Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı