Oyunlarda dokularda kayma sorunu var

Triangulum

Hectopat
Görselini attığım gibi dokular sanki birbirine giriyor gibi garip şekilli perdemsi görüşümü engelleyen doku sorunları yaşıyorum. Bazen karakterlerden fışkıran bu şekiller herhangi bir oyunda karşıma çıkabiliyor. Sorunun neden kaynaklandığını çözemedim ayrıca parlayan kare sorunu da yaşıyorum eski başlıklarımda o sorunu da anlattım ona da bakabilirsiniz yardımcı olursanız çok sevinirim. Ekran kartının sürücüsünü kökten silip sıfırdan yükledim format vs de attım düzelmedi. Yazılımsal olduğunu zannetmiyorum. Sadece sorunun neden kaynaklandığını öğrenmek istiyorum.
Sistemim: 750 Ti, i7-4770, 4×4 16 GB 1333 MHz RAM, Pegatron H87-M1.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210419-145510_Gallery.jpg
    Screenshot_20210419-145510_Gallery.jpg
    68,1 KB · Görüntüleme: 64
Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek istediğinizi tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla benimle aynı sorunu yaşıyorsunuz. Eğer aynısı değilse -ki pek sanmıyorum farklı bir sorun olduğunu- V-Sync, Eşyönsüz süzme gibi ayarları açın.

Ne demek istediğinizi tam anlayamadım ama anladığım kadarıyla benimle aynı sorunu yaşıyorsunuz. Eğer aynısı değilse -ki pek sanmıyorum farklı bir sorun olduğunu- V-Sync, Eşyönsüz süzme gibi ayarları açın.
Google'da buldum bu resmi benim sorunumla tamamen aynı belki daha iyi anlaşılabilir.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210419-181036_Opera.jpg
    Screenshot_20210419-181036_Opera.jpg
    97,8 KB · Görüntüleme: 56
Google'da buldum bu resmi benim sorunumla tamamen aynı belki daha iyi anlaşılabilir.
Ekran kartın bozulmuş. Tahminimce garantisi de bitmiştir. Böyle bir sorun yaşayan birini tanıyorum. Ekran kartı yanmış. Garantiye götürmüş ama garanti kapsamında olmadığını söylemişler. Yeni bir ekran kartı almalısın.

Yeni konular

Geri
Yukarı