Oyunlarda Düşük GPU Kullanımı

Shuraya

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Son Nvidia Driver'ından (445.75) sonra özellikle CS:GO, LOL, PUBG gibi düşük sistemli oyunlar başta olmak üzere genel olarak oyunlarda anlamsızca düşük GPU kullanımı sorunu yaşıyorum ve işin garibi darboğaz da yok yani işlemci kullanımı da düşük, ram kullanımından kaynaklı değil hiçbir oyun 6gb'ı geçmiyor bu sorunun yaşandığı. Windows son sürüm, sürücüler son sürüm ve inanın forumları incik cıncık araştırdım neredeyse denemediğim yöntem kalmadı :(
Sistem özellikleri;
GTX 1060 6G
R5 1500X
8GB DDR4 2400MHZ
1TB 7200RPM HDD

Sorun driver' da mıdır, windows'un saçma oyun ayarlarında mıdır bilemiyorum ve eskiden 350 fpsleri gördüğüm oyunlar şimdi ayar fark etmeksizin 60'ı göremiyor. Droplar stutterlar oyunu çekilmez yapıyor. Lütfen bir şeyler önerin.

NVIDIA sosyal medya hesaplarında bu sorundan şikayet edenlere denk geldim.
NVIDIA'nın bu sorunu yaşayan bir kişiye cevabı;
En genel çözüm DDU ile sürücüyü kaldırdıktan sonra WHQL onaylı sürücünün temiz kurulumla yüklenmesidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış Bilgilendirme - Konu sahibinin dahili grafik birimi bulunmuyor.
Cihaz büyük ihtimal entegre ekran kartını kullanıyor.
Aygıt yöneticisinden entegre kartı devre dışı bırak normal kartı aç.

Aynı şekilde eskiden 200FPS aldığım CS GO'da artık 70FPS zor görüyorum, Windows'la alakalı bir şey olmalı.

Sürücüler ile alakası olması muhtemel siz de yukarıda verilen sürücü çözümlerini deneyebilirsiniz.

Cihaz buyuk ihtimal entegre ekran kartin kullaniyor.
Aygit yoneticisinden entegre karti devre disi birak normal karti ac.

Hocam keşke ezber cevap vermeseniz, işlemcimi de yazdım. Ryzen serisinden entegre ekran kartları bulunmuyor.

Sürücüler ile alakası olması muhtemel Siz'de yukarıda verilen sürücü çözümlerini deneyebilirsiniz.

Hocam DDU'dan sonra hangi versiyonu kurmamı tavsiye ediyorsunuz? Tekrar 445.75 kurmak istemiyorum, bir önceki sürüm stabil midir acaba? Denemediğim bir DDU yöntemi kalmıştı onu da onayladığınıza göre deneyeceğim.

Hocam keşke ezber cevap vermeseniz, işlemcimi de yazdım. Ryzen serisinden entegre ekran kartları bulunmuyor.

Hocam DDU'dan sonra hangi versiyonu kurmamı tavsiye ediyorsunuz? Tekrar 445.75 kurmak istemiyorum, bir önceki sürüm stabil midir acaba? Denemediğim bir DDU yöntemi kalmıştı onu da onayladığınıza göre deneyeceğim.

Hangi sürücüyü yükleyeceğiniz hakkında bir bilgim maalesef yok efendim fakat güncel sürücüyü yüklemeniz, denemeniz gerektiğini düşünüyorum.
Sorunu tekrar yaşar iseniz Nvidiageforcetr hesabı üzerinden sorununuzu iletebilirsiniz geri dönüş yapacaklardır. Her hangi bir postun altına'da yorum atabilirsiniz.

Hangi sürücüyü yükleyeceğiniz hakkında bir bilgim maalesef yok efendim fakat güncel sürücüyü yüklemeniz, denemeniz gerektiğini düşünüyorum.
Sorunu tekrar yaşar iseniz Nvidiageforcetr hesabı üzerinden sorununuzu iletebilirsiniz geri dönüş yapacaklardır. Her hangi bir postun altına'da yorum atabilirsiniz.

Yani zaten son sürümde sıkıntı yaşıyordum ancak yine son sürümü kurayım olmadı eski sürümlere dönerim, yanıtınız için teşekkürler.
İşe yaramadı maalesef hala %20 gpu usage ve % 30-40'larda cpu usage var ve 60 fps bile olmuyor çoğu zaman :(

Son düzenleme:
Yani zaten son sürümde sıkıntı yaşıyordum ancak yine son sürümü kurayım olmadı eski sürümlere dönerim, yanıtınız için teşekkürler.
İşe yaramadı maalesef hala %20 gpu usage ve % 30-40'larda cpu usage var ve 60 fps bile olmuyor çoğu zaman :(
Eğer cözüm bulursanız beni de etiketler misiniz. 3 4 gündür uğraşıyorum ve sonuç yok. Aynı sorun var hatta konu açtım...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı