Oyunlarda FPS düşüyor

ömer ince

Hectopat
Isınma sorunu yok, darboğaz yok.
Ekteki videoda sorunu attım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Her oyunda oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Isı değerlerini göstermiyor.

Bu modelin işlemci sıcaklık değerleri Afterburner gibi yazılımlarda gözükmüyor.
Donanım Arşivi de test etmişti. Ben Armoury Crate'den bakabiliyorum alta atıp ama söyleyeyim limitte değil ısı 80 90 arası ve PC'yi kulaklık girişi kırıldığı için garantiye yollamadan önce 94 derecede bile FPS düşmüyordu

Normal değil bu ısılar bence. Ekran kartı da ve işlemci sabit olarak kullanılamıyor gibi görünüyor ayrıca RAM kullanımı da çok yüksek.
Arkada steam indirmesi ve opera gx açık diye ama onları kapatıp denedim yine aynı.

Normal değil bu ısılar bence. Ekran kartı da ve işlemci sabit olarak kullanılamıyor gibi görünüyor ayrıca RAM kullanımı da çok yüksek.

Yüksek ısılar evet biliyorum ama bu model böyle Donanım Arşivi'nin çektiği videoda da 93 derece oluyordu ama o ısıdan dolayı sorun yoktu videodaki garantiden önce bende de yoktu

Bende de aynı sorun var. Üstelik donanım iyi seviyede olmasına rağmen FPS normalde uçarken bazen 1-2 saniyelik drop giriyor. Neden olduğunu bilmiyorum son kurduğum NVIDIA sürücüsünden mi yoksa oyunları HDD'ye kurduğum için mi ya da DirectX12 ile alakalı bir uyumluluk sorunu mu bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de aynı sorun var. Üstelik donanım iyi seviyede olmasına rağmen FPS normalde uçarken bazen 1-2 saniyelik drop giriyor. Neden olduğunu bilmiyorum son kurduğum NVIDIA sürücüsünden mi yoksa oyunları HDD'ye kurduğum için mi ya da DirectX12 ile alakalı bir uyumluluk sorunu mu bilmiyorum.

1 hafta önce yoktu ben de sizin ne zaman başladı?

Geri
Yukarı