Tüm oyunlarda FPS düşüyor

serkanbaba90

Centipat
Daha fazla  
Sıcaklıklar bütün donanımlar makul seviyede. İşlemci boşta 30 derece, LoL oynarken 45 derece, ekran kartı fan açık yüzde 40, LoL oynarken 44-47 derece. Hard diskler 27-35 derece. Anakart boşta 30 derece yükte bakamadım. LoL dahi oynarken 144 FPS sabit iken bir anda 90-80'a düşmeler falan. Format da attım, düzelmedi. Bir sorun var fakat çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Deneyeceğim...Sanal görüntü derken orayı anlamadım?

Kullandığınız ekran kartı programından çözünürlüğü 2kya ayarlayın. Bu sayede monitörünüz 2K olmasa bile görüntü 2K olarak işlenecek. Ekran kartı amd ise radeon ayarlarında vardı.

Sıcaklıklar bütün donanımlar makul seviyede. İşlemci boşta 30 derece, LoL oynarken 45 derece, ekran kartı fan açık yüzde 40, LoL oynarken 44-47 derece. Hard diskler 27-35 derece. Anakart boşta 30 derece yükte bakamadım. LoL dahi oynarken 144 FPS sabit iken bir anda 90-80'a düşmeler falan. Format da attım, düzelmedi. Bir sorun var fakat çözemedim.
Hocam Sisteminizde HDD göremedim. Yani SSD olması lazım acaba driver gibi şeyler bunamı yol açıyor yoksa donanımsal sorunlarmı var.

Pekala deneyeceğim...Monitörüm 75 hz 1 ms 1080 fullhd monitör...
Burada amaç ekran kartınızın kullanım oranını artırmak. Bunun için de çözünürlük yükseltmemiz gerekir ancak monitörünüz maksimum 1080p destekliyor. Bunun için de devreye yukarıda belirttiğim ayar giriyor, bu ayar 2k görüntüyü sıkıştırıp 1080p ekranda gösteriyor ancak ekran kartına yük bindiriyor ki bizim istediğimiz de bu. Ayarları ultraya çekmek de ekran kartına yük bindireceği için bunu yapmanızı istedim.

Burada amaç ekran kartınızın kullanım oranını artırmak. Bunun için de çözünürlük yükseltmemiz gerekir ancak monitörünüz maksimum 1080p destekliyor. Bunun için de devreye yukarıda belirttiğim ayar giriyor, bu ayar 2K görüntüyü sıkıştırıp 1080p ekranda gösteriyor ancak ekran kartına yük bindiriyor ki bizim istediğimiz de bu. Ayarları ultraya çekmek de ekran kartına yük bindireceği için bunu yapmanızı istedim.

Bu arada hocamın dediği olayı FPS ortalamasını değiştirmez (düşebilir fakat artmaz) sadece dropları azaltır. Bir de pixel başına daha fazla pixel düştüğü için daha kaliteli görüntü olur.

Bu arada hocamın dediği olayı FPS ortalamasını değiştirmez (düşebilir fakat artmaz) sadece dropları azaltır. Bir de pixel başına daha fazla pixel düştüğü için daha kaliteli görüntü olur.
FPS artabilir de. Şuan darboğazdan dolayı düşük FPS alıyor olabilir. Ben de aşağı yukarı aynı kombinasyonda bir sistem kullandığım için darboğaz olayını iyi kavradım.

Yeni konular

Geri
Yukarı