Oyunlarda ''hikayeyi geç'' tuşuna basan arkadaşlarınız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Oyunlarda ''hikayeyi geç'' tuşuna basan arkadaşlarınız hakkında ne düşünüyorsunuz?

Benim arkadaş grubumda herkes böyle ve bu beni aşırı rahatsız ediyor. Dün arkadaşımın biri The Witcher dizisini bitirmiş, bundan dolayı da The Witcher 3'ü oynamak istemiş ve indirmişti. Ben daha önce oyunu en ufak ayrıntısına kadar bitirmiş biriyim. Arkadaşım bana ''Discord gel oyunun temel olaylarını göster bana'' dedi. Ben de ''Tamam, yayın aç birazdan gelirim.'' dedim. Discord odasına girdim ve yayına tıkladım, tıklamaz olaydım o yayına. Beynimden vurulmuşa döndüm. Arkadaşım görev veren NPC'ye gelmiş konuşmalara boşluk tuşu spamlıyordu. Geralt ''eğ üğ e ü'' diyordu ve sonra darara diye quest müziği çalıp arkadaşımı açık dünyaya atıyordu. Sonra arkadaşım bana dönüp ''ee şimdi ne yapcam kanka?'' dedi. Direkt kapadım Discord'u çıktım. Hayatımda başka hiçbir şeye karşı bu kadar dayanılmaz bir tilt duygusu hissetmemiştim. Kendilerine sorsanız koyu gamer hepsi. Bu arada bu bahsettiğim arkadaşlarım 22 - 23 yaşlarındalar.​

Ben de hikayeli oyunlarda asla hikayeyi geçmem. Bir oyunu oynayacaksam hikayeyi bilmeliyim.
Hikayeyi ve amacını anlamadan oynamak konuyu anlamadan test çözmeye benziyor.

Ben de hikayeli oyunlarda asla hikayeyi geçmem. Bir oyunu oynayacaksam hikayeyi bilmeliyim.
Hikayeyi ve amacını anlamadan oynamak konuyu anlamadan test çözmeye benziyor.
Hayır. Hikayeyi ve amacını anlamadan oyun oynamak, filmlerin sadece aksiyon sahnelerini izlemeye benziyor. Kimi insan için bu zevkli olabilir.

Kimin nasıl oynadığı çok umurumda olmaz açıkçası. Sonuçta nasıl zevk alacağını kendinden iyi başka biri bilemez ama hikaye oyununu geçtim film tadında diyeceğim Witcher'ın sahneleri de geçmek baya saçmaymış. İyi yapmışsın hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı