YKS'ye geç kalan veya belgesini eksik getirenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Makaleler
2
Yer
Ankara
Forum halkının düşüncelerini merak ediyorum. Açık konuşmak gerekirse bence saat 10 değil de 10.01'de geldi diye almamak gerçekten kötü fakat kişinin buna göre kendini ayarlaması gerekmez mi? Yani bu aslında kişinin hatası değil mi? Belgeyi unutanlara hiç deginmiyorum çünkü onlar zaten sınava keyfi girecek kişilerdi muhtemelen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Forum halkının düşüncelerini merak ediyorum. Açık konuşmak gerekirse bence saat 10 değil de 10.01'de geldi diye almamak gerçekten kötü fakat kişinin buna göre kendini ayarlaması gerekmez mi? Yani bu aslında kişinin hatası değil mi? Belgeyi unutanlara hiç deginmiyorum çünkü onlar zaten sınava keyfi girecek kişilerdi muhtemelen.
Bana nedense böyle şeyler çok saçma geliyor sonuçta 1 sene hazırlanıyorsun Eğer sınav 9:45 de ise
7 de kalkıp 7:30 da hazırlanıp 8 de evden çıkman lazım biz bilerek 2 saat erken geliyoruz.

İnsanlık hali. Sınav stresi, aile baskısı ve kişinin kendi içerisindeki stres düzeyinden ötürü unutkanlık yaşamaları çok olağan bir şey.

Onu değil de sonuçları insanın sadece kendini bağlayan bir hatası üzerinden, yine aynı insanın başkaları tarafından konu edilmesini düşünüyorum. O, geç kalmış ve geç kalmaması gerektiğini ya da ikili kontrol gibi doğrulama hadiselerini belki öğrenmiştir de diğerlerinin bu doğal olay karşısındaki acımasız yorumlarının ya da yine sadece kendini bağlayan başarılarını ifade etmelerinin sebebi nedir acaba diye merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı