Oyunlarda kaliteli Mouse'un etkisi var mıdır?

Arseyus

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar.

Son zamanlarda kafama takılan bir şey var. Mesela silah tarzı oyunları oynadığımda etkili atışlar yapamıyorum. Sürekli isabetli atışlar yapmak bir yetenek midir yoksa yetenekten ziyade bilgisayarın donanımlarının ciddi bir etkisi var mıdır? FPS ve HZ olaylarını biliyorum ancak bunun dışında mesela yüksek DPI değeri olan mouse kullanıldığında daha isabetli atışlar yapmamızı sağlıyor mu bu durum? Mesela şu an sıradan Logitech bir mouse kullanıyorum masa ahşap ve oyun oynadığımda iyi isabet tutturamayınca sanki sıkıntının benden çok mouse olduğunu düşünüyorum çok iyi bir mouse ve mouse pedi ile beraberinde daha iyi kullanım ve isabetli atışlar yapmamızı sağlar mı? Yoksa zaten yetenekli olanlar en dandik mouse ile bile çok iyi iş çıkarabiliyor mu?

Biraz uzun yazdım kusura bakmayın. Konuyla alakalı nette tam bir bilgi bulamadım. Uzman arkadaşlarımızın konu hakkında bilgilerinden istifade etmek isteriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Değerli yorumlarınız için herkese teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla dpi'den ziyade ele oturuş sensör malzeme kalitesi ve mouse pedi daha önemli etkenler. Dpi'nin biraz da pazarlama stratejisi olduğu felan yazıyor nette. Nasip olursa hem sizin yazdıklarınıza hemde dpi olan merakımdan dolayı temin etme şansım olursa deneyeceğim İnş.

Tekrardan herkese teşekkürler.

Öncelikle, shooter oyunlarında olmazsa olmazlardan biri, refleks hızınızdır. İkinci olarak da oyun bilgisidir. Bunlar oyunu oynadıkça geliştireceğiniz şeyler. Ayrıca sık sık oynamalısınız. Oyunlara ara vererek oynarsanız hemen paslanıyorsunuz ve refleksleriniz azalıyor. Onun dışında, mouse pedi ve Mouse'ın kalitesi önemlidir. Mouse padi olmadan olmaz. Farenin iyi hareket etmesine büyük engeldir mouse padsiz oyun oynamak. Mouse kalitesi ise tepki süresinde verdiği avantaj için önemlidir. Kablosuz mouse genelde tercih edilmez bu tarz oyunlarda. Kablolu ve iyi bir tepki süresi ile beraber yüksek DPI olması size fayda sağlar. Ayrıca shooter oyunlarının olmazsa olmazı düşük hassasiyet ile oynamaktır. Böylelikle nişan almak daha kolay olacaktır. Kendinizi buna alıştırmalısınız tabii ki.
Hocam bende tam tersi yüksek sen. ayarlarında oynuyorum aksine sniper'ı gayet başarılı kullanıyorum :D birazda nasıl alıştıgınla alakalı. Ama profesyonel oyuncuların genel cogunlugu dusuk sen. oynuyor haklısın. Daha doğru
Değerli yorumlarınız için herkese teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla dpi'den ziyade ele oturuş sensör malzeme kalitesi ve mouse pedi daha önemli etkenler. Dpi'nin biraz da pazarlama stratejisi olduğu felan yazıyor nette. Nasip olursa hem sizin yazdıklarınıza hemde dpi olan merakımdan dolayı temin etme şansım olursa deneyeceğim İnş.

Tekrardan herkese teşekkürler.
Sana tavsiyem mause seçimini MSI clutch GM10 modelini deneyebilirsin. Hem gaming mause hem en hesaplısı içlerinde hemde gayet kaliteli . 4 dpı ayarı var şahane bi mausdur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı