Oyunlarda kenarlar tırtıklı görünüyor

EmreM30

Decapat
Daha fazla  
Böyle bir illet başladi. Abartisiz her oyunda kenarlar tirtikli ayarlar full + full
20221122_134647.jpg
20221122_134555.jpg

Dosya Ekleri

• 20221122_134647.jpg
    20221122_134647.jpg
    190,2 KB · Görüntüleme: 85
Hocam öncelikle oyun içinden Anti-Aliasing ayarını kontrol edin. FXAA, MSAA, TAA seçenekleri yani. Anti-Aliasing Nedir? burada daha detaylı da bakabilirsiniz. Eğer Anti-Aliasing ayarı işe yaramadıysa çözünürlük ölçeklendirme ayarı oynadığınız oyunda varsa tırtıklar gidene kadar azar azar arttırmayı deneyebilirsiniz 1 üzerindeki değerleri deneyerek ya da sanal çözünürlük ile mevcut çözünürlüğün üstü bir çözünürlük açıp da tırtıkları gidermek mümkün.

Hocam öncelikle oyun içinden Anti-Aliasing ayarını kontrol edin. FXAA, MSAA, TAA seçenekleri yani. Anti-Aliasing Nedir? burada daha detaylı da bakabilirsiniz. Eğer Anti-Aliasing ayarı işe yaramadıysa çözünürlük ölçeklendirme ayarı oynadığınız oyunda varsa tırtıklar gidene kadar azar azar arttırmayı deneyebilirsiniz 1 üzerindeki değerleri deneyerek ya da sanal çözünürlük ile mevcut çözünürlüğün üstü bir çözünürlük açıp da tırtıkları gidermek mümkün.
Hocam sanirsam panelle alakasi yok o kadar saçma bir olayki sanirsam bilgisayarda herşey tirtikli. Sorunun nerede oldugunu hala cözemedim. Tüm nvidia ayarlarini full+full yapincada fps yerleri öpüyor bence bu olay normal değil

Dosya Ekleri

• 20221125_214030.jpg
    20221125_214030.jpg
    561,3 KB · Görüntüleme: 79
Keskinlik ayari normal 0 da. Bu sorun daha önce yoktu neyden kaynaklandi anlamadim ddu ile suruculeri bile kaldirip tekrardan kurdum fakat yinede ise yaramadi. Umarim sorun monitorde değildir
FreeSync ya da G-Sync açık mı? Bir de keskinlik ayarıyla oynayınca bir değişim oldu mu? ya da yanlışlıkla ölçekleme ayarı değişmiş olabilir mi onu da kontrol etmekte fayda var ne olur ne olmaz. Son çare monitörü başka bir kaynağa bağlama ya da pcye başka bir monitör ya da TV takma imkanı varsa o da bir fikir verebilir sorunun nerede olduğu hakkında.

Son düzenleme:
@EmreM30 hocam performans modu açıksa kapatmayı dener misiniz?

Olmazsa digital vibrance ayarını değiştirin.

Son düzenleme:
FreeSync ya da G-Sync açık mı? Bir de keskinlik ayarıyla oynayınca bir değişim oldu mu? ya da yanlışlıkla ölçekleme ayarı değişmiş olabilir mi onu da kontrol etmekte fayda var ne olur ne olmaz. Son çare monitörü başka bir kaynağa bağlama ya da pcye başka bir monitör ya da TV takma imkanı varsa o da bir fikir verebilir sorunun nerede olduğu hakkında.
Hocam Free sync monitorde var ama g sync yi açamiyorum GTX 1650 de denetim masasinda G sync yok. Ölçeklemede normal yani hersey net ama kenarlar tirtikli. Bazi formlarda virus falanda diyorlar buna olmazsa bir virus taramasida yapacağim

Yeni konular

Geri
Yukarı